Twoja szafa pęka w szwach? Gdzie przechowywać buty po sezonie?

Gdzie przechowywać buty po sezonie zimowym? Problem tylko z pozoru wydaje się być błahy. Weźmy pod uwagę, że jeśli np. mowa o kilkuosobowej rodzinie, w której każdy ma 2-3 pary butów na sezon zimowy, ich przechowanie, gdy nadejdzie wiosna, może być już kłopotliwe. Zwłaszcza, jeśli mieszkamy w niedużym mieszkaniu w bloku. Oczywiście jest piwnica, ale to akurat niezbyt dobre miejsce do przechowywania obuwia. Wilgoć może spowodować trwałe szkody.

My ze swej strony zapraszamy do zapoznania się z komórkami magazynowymi w Stokado. Udostępniamy komórki magazynowe we Wrocławiu oraz w Poznaniu. Jeśli potrzebujecie dodatkowego miejsca w szafie, komórka magazynowa, w której panuje stała temperatura i zawsze jest sucho, to z pewnością dobry wybór. Warto podkreślić jeszcze, że nowoczesne magazyny samoobsługowe to miejsce gdzie można przechowywać naprawdę różne rzeczy. Więc, jeśli potrzebujesz także dodatkowe miejsca na domowe bibeloty, ubrania, ciężkie kurtki czy płaszcze, to także nie problem.

Zanim byty zostaną schowane w komórce magazynowej, należy je odpowiednio wyczyścić i zakonserwować. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku obuwia skórzanego. Nawet, jeśli nie widać zabrudzeń, warto zastosować specjalne preparaty do pielęgnacji obuwia, jeśli zależy nam na tym, aby buty były naprawdę żywotne. To bardzo ważne, ponieważ drobinki brudu wbijają się w materiał, z którego wykonano obuwie i z czasem jest coraz trudniej je usunąć. Najlepiej używać preparatów dostosowanych do potrzeb konkretnego materiału, inne środki nadają się do pielęgnacji skóry naturalnej, inne do tzw. skóry ekologicznej.

Jeśli masz jeszcze oryginalne pudełka z Twoich butów, warto ich użyć do przechowywania obuwia. Takie pudełka skutecznie zapobiegną powstawaniu nieestetycznych odkształceń. No i, jeśli zdecydujesz się właśnie na komórkę self storage, nie musisz martwić się tym, że kartony z butami zajmują dużo miejsca. Innym rozwiązaniem, które naprawdę jest godne polecenia, są specjalne materiałowe pudełka oraz wykonane z bawełny woreczki, które można kupić w sklepach.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL