Za dużo książek w domu. Jak uporać się z tym problemem?

Mimo, że statystyki czytelnictwa w naszym kraju nie wyglądają zbyt dobrze, ciągle jeszcze wiele osób bardzo chętnie umila sobie swój wolny czas czytaniem. Z czasem jednak wiele osób zaczyna uskarżać się na nadmiar książek. To może być spory problem, jeśli np. masz małe mieszkanie albo planujesz właśnie przeprowadzkę. Jak skutecznie rozwiązać problem nadmiaru książek?

Jeśli zdecydowałeś się pozbyć niepotrzebnych już pozycji raz na zawsze, warto spróbować je sprzedać. Tutaj przydatne mogą okazać się portale aukcyjne oraz serwisy ogłoszeniowe. Zanim wystawisz książkę na sprzedaż, sprawdź, jak wyceniany jest dany tytuł. Chcesz pozbyć się szybko nadmiaru? W takim razie obniż cenę o jakieś 10 procent w stosunku do przeciętnej ceny danej pozycji. Nie najgorszym pomysłem jest także sprzedaż książek przez social media. Na pewno uda Ci się znaleźć szybko nabywców przynajmniej na cześć zgromadzonego księgozbioru.

Innym rozwiązaniem jest oddanie niepotrzebnych książek za darmo. Standardowo możesz podarować je bliskim, rodzinie i znajomym. Może okazać się, że konkretne pozycje ich zainteresują. Dobrym wyjściem jest oddanie książek do biblioteki. W tym przypadku warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie biblioteki chętnie przyjmują książki. Rzecz w tym, że często nie ma po prostu miejsca. W pierwszej kolejności przyjmowane są bestsellery lub stosunkowo nowe pozycje wydawnicze.

A może chcesz cieszyć się wolną przestrzenią w domu, jednocześnie nie rezygnując ze swojego dość rozbudowanego księgozbioru? Teraz jest to już możliwe. Przecież książki możesz przenieść do magazynu self storage. Mieszkańcy Poznania i Wrocławia mogą zdecydować cię np. na skorzystanie z ofert firmy Stokado. Z racji tego, że dostępne są komórki magazynowe o różnej powierzchni, na pewno uda Ci się znaleźć

optymalne rozwiązanie. Magazyny samoobsługowe mają tę ogromną przewagę nad piwnicą, że panuje w nich stała temperatura, a poza tym jest sucho. To idealne warunki do przechowywania książek. Nie musisz się martwić, że ulegną zniszczeniu i zawsze masz do nich dostęp.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL