Jak przechowywać odzież motocyklową?

Wysokiej klasy stroje motocyklowe to niestety dość znaczący wydatek. Warto zatem dbać o nie, aby mogły posłużyć jak najdłużej. Stroje motocyklowe muszą być utrzymywane w czystości, odpowiednio pielęgnowane oraz przechowywane. To bardzo ważne, jeśli zależy ci na ich prezencji oraz funkcjonalności. Jak konserwować i przechowywać stroje motocyklowe?

Wiele strojów motocyklowych wykonanych jest ze skóry. Po całym sezonie są zwykle dość mocno zabrudzone. Jak przygotować je do przechowywania w zimie? Należy odwrócić poszczególne sztuki odzież na lewą stronę (to zapobiegnie uszkodzeniom) i uprać w pralce na programie do tkanin delikatnych, przy użycia jakiegoś łagodnego środka do prania. Można także swoją odzież motocyklową wyczyścić tradycyjnie, używając do tego celu gąbki i mydła.

Samo czyszczenie odzieży skórzanej nie wystarczy. Trzeba ją jeszcze odpowiednio zakonserwować. Do tego celu używa się specjalnych olejów do pielęgnacji skóry, które należy po prostu wmasować w kombinezon za pomocą jakiejś miękkiej szmatki. Po zakonserwowaniu kombinezonu należy go odwiesić, aby mógł wyschnąć. Zasadniczo do konserwacji skórzanych kombinezonów motocyklowych można użyć: tłuszczu do skóry, wazeliny, wosku pszczelego lub balsamu nagietkowego.

Kiedy odzież motocyklowa jest już odpowiednio wyczyszczona i zakonserwowana, można pomyśleć o jej przechowywaniu. Specjaliści podkreślają, że kombinezony i akcesoria motocyklowe powinny być przechowywane w miejscu suchym, gdzie panuje odpowiednia temperatura i zapewniona jest wentylacja. A to oznacza, że na pewno nie powinien to być garaż lub piwnica. Dobrym pomysłem byłoby umieszczenie kombinezonu motocyklowego w specjalnym pokrowcu przepuszczającym powietrze. Strój motocyklowy powinien zostać powieszony. Składanie w kostkę może zaszkodzić skórze. Jeśli brakuje Wam miejsca do przechowywania odzieży motocyklowej po sezonie, zachęcamy do rozważenia oferty Stokado Self Storage. Tutaj możecie wynająć komórki o różnych powierzchniach. Możliwy jest wynajem zarówno krótkoterminowy, jak i długoterminowy.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL