fbpx

Jak przechowywać materac?

Jeśli planujesz dłuższy wyjazd i z różnych przyczyn zależy Ci na tym, aby gdzieś przechowywać materac na dłuższy czas, warto rozważyć skorzystanie z komórki magazynowej w magazynie self storage. Dotyczy to zwłaszcza wysokiej jakości drogich materacy – lepiej nie ryzykować z przechowywaniem ich w garażu lub piwnicy. Zmiany temperatury, wilgoć (zwłaszcza w piwnicy) – to wszystko niestety może doprowadzić do naturalnych zniszczeń, którym nie da się zapobiec.

Trzeba pamiętać, że materac, jeśli ma latami pozostawać w dobrym stanie, wymaga od nas odpowiedniej dbałości. Nawet w okresie normalnego użytkowania trzeba dbać o materac. To samo dotyczy sytuacji, kiedy to zamierzamy do przechowywać nieco dłużej. Na pewno nie powinno się przechowywać materacy w piwnicy. Nawet w stosunkowo suchej piwnicy jest po prostu zbyt wilgotno, aby można w niej było przechowywać materace. Nawet po zabezpieczeniu materaca specjalną poszewkę i folią stretch przy dłuższym przechowywaniu jest on nadal narażony na szkodliwe działanie wilgoci. Jeśli nie możesz przechowywać materaca w domu lub mieszkania w suchym miejscu, zdecyduj się na komórkę self storage. Koszt takiego rozwiązania nie jest zbyt wysoki, a masz pewność, że Twój dobytek jest przechowywany bezpiecznie i w optymalnych warunkach.

Komórka self storage to najlepsze miejsce do długoterminowego przechowywania materaca, ponieważ w takich komórkach jest sucho, a przy tym panuje stała temperatura. Masz zatem pewność, że materac nie zostanie uszkodzony. O czym jednak należy pamiętać? Przede wszystkim nie wolno układać materaca bezpośrednio na podłożu, ponieważ z czasem przestanie przepuszczać powietrze, co zaowocuje rozwojem roztoczy. Absolutnie nie można przechowywać materacy w pozycji stojącej – to doprowadzi do nieodwracalnych odkształceń. Jeśli mowa o długoterminowym przechowywaniu, warto byłoby co kilka miesięcy odwracać materac. Co prawda w komórce self storage jest sucho, jednak materac nadal pozostaje narażony na osiadanie kurzu. Dlatego warto pomyśleć o owinięciu go dodatkowo folia stretch, która powinna rozwiązać ten problem.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL