Jak przechowywać stare zdjęcia?

Dzisiaj coraz rzadziej zdarza się, że wywołujemy zdjęcia. Coraz częściej zadowalamy się ich cyfrową wersją. Zdjęcia przechowujemy w chmurze, na dyskach komputerów, nawet na telefonie. Jednak wielu z nas ma ciągle w domu stare zdjęcia w tradycyjnych albumach, które upamiętniają ważne chwile w życiu bliskich osób. I warto na pewno zastanowić się, w jaki sposób przechowywać e albumy, aby zdjęcia nie uległy zniszczeniu z biegiem lat.

Wielu z nas posiada w domu stare fotografie, które mają nawet kilkadziesiąt lat. Jedno jest pewne, jeśli zależy Ci na tym, aby się one nie zniszczyły, przechowywanie ich w tekturowych pudełkach po butach lub tradycyjnych albumach na zdjęcia nie jest do końca dobrym pomysłem. Podpowiemy Ci, jak najlepiej przechowywać stare fotografie, aby można było do nich wracać jeszcze przez długie lata.

W przypadku bardzo cennych, starych fotografii do ich przechowywania należy użyć bezkwasowego papieru. Z takiego papieru wykonywane są teczki, pudła itd. (takie zabezpieczenie wykorzystywane są m.in. w muzeach). Papier bezkwasowy będzie doskonałą ochroną zarówno przed owadami, jak i przed wilgocią. Tego rodzaju papier oraz wykonane z niego opakowania można bez problemu zamówić przez Internet. Innym rozwiązaniem są specjalne poliestrowe obwoluty.

Zdjęcia powinny być oddzielone specjalnymi przekładkami. Tutaj najlepiej sprawdzi się tradycyjny papier pergaminowy, gwarantujący ochronę nie tylko przed wilgocią, ale także przed skutkami ocierania się fotografii o siebie, przed zatłuszczeniem itd. Uwaga! Przy wkładaniu zdjęć do albumów należy postępować bardzo ostrożnie. Nie powinno sie ich kleić, ich rogi należy jedynie delikatnie umieścić w wykonanych z papieru kieszonkach.

Starym fotografiom służy stała temperatura oraz suche środowisko. I dlatego zachęcamy Was do przeniesienia pudła ze zdjęciami sprzed lat do komórki magazynowej self storage. Jeśli zdecydujecie się na wynajem komórki w Stokado, we Wrocławiu lub w Poznaniu, możemy zagwarantować, że w naszych komórkach panuje stała temperatura i jest sucho.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL