Cenne pamiątki rodzinne. Jak je przechowywać?

Chyba w każdym domu znajdziemy pamiątki rodzinne – często są to przedmioty, których wartość jest wyłącznie sentymentalna. To drobiazgi, których używały nasze prababcie, cenne kolekcje z dawnych lat, wreszcie stare fotografie, nawet z początku XX wieku lub zrobione jeszcze wcześniej. Bezpieczne przechowywanie tego rodzaju delikatnych przedmiotów stanowi swego rodzaju wyzwanie.

Prawda jest taka, że pamiątki rodzinne to często bardzo delikatne przedmioty, które są podatne na zniszczenia. Oczywiście można je włożyć do pudełka tekturowego i po prostu umieścić na strychu lub w piwnicy, jednak taki sposób przechowywania pamiątek rodzinnych zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo, że ulegną one poważnym uszkodzeniom.

Szczególnie ostrożnym należy być w przypadku przedmiotów cennych także pod względem finansowym. Stara biżuteria, która na co dzień nie jest noszona, cenne obrazy, kolekcje numizmatyczne, elegancka porcelana z dawnych lat – te i inne przedmioty wymagają troski. No i oczywiście warto pomyśleć o ich zabezpieczeniu przed kradzieżą. Idealnym rozwiązaniem będzie komórka self storage – tego typu obiekty są monitorowane oraz nadzorowane przez fizyczną ochronę.

Zmieniająca się temperatura, wilgoć w powietrzu, kontakt ze światłem słonecznym – te i inne czynniki mają niestety dość zły wpływ na stan stosunkowo delikatnych przedmiotów. Jeśli zależy Ci na tym, aby stare pamiątki rodzinne, które są świadectwem historii Twoich przodków, można było przekazać kolejnym pokoleniom, musisz zadbać o ich bezpieczne przechowywanie w dobrych warunkach.

W tym układzie komórka magazynowa self storage to rozwiązanie po prostu idealne. W obiektach self storage, które należą do Stokado, panuje stała temperatura. W komórkach jest sucho. W praktyce oznacza to, że zapewnione są optymalne warunki do przechowywania wrażliwych przedmiotów, także starych fotografii, obrazów, albumów, tekstyliów z dawnych at. Warto zaznaczyć, że dostępne są komórki o różnych gabarytach, można wynająć małą komórkę idealną do przechowywania pamiątek rodzinnych.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL