Strych, garaż, piwnica – dlaczego komórka magazynowa jest lepszym rozwiązaniem?

Obrazy, książki, ubrania zimowe po sezonie, dywany, tekstylia domowe itd. – te i inne przedmioty, kiedy nie używamy ich na co dzień, wymagają przechowywania w odpowiednich warunkach. A to nie zawsze jest takie proste, ponieważ czasami po prostu nie mamy wystarczająco dużo miejsca. Ten problem znają doskonale zwłaszcza osoby, które mieszkają w mieszkaniach w blokach, gdzie każdy metr kwadratowy jest szczególnie cenny.

Zazwyczaj, kiedy potrzebujemy dodatkowej powierzchni do przechowywania naszych rzeczy, decydujemy się przenieść je do garażu lub piwnicy. Mieszkańcy domów jednorodzinnych mają niejednokrotnie do dyspozycji także strych. Te rozwiązania mają jedną podstawową zaletę – są bezpłatne. Jednak na dłuższą metę, garaż, strych czy tym bardziej piwnica nie są miejscami, które nadają się do przechowywania przedmiotów delikatnych, które wymagają dobrych warunków.

Prawda jest taka, że osadzający się kurz, światło słoneczne, wilgotność w powietrzu, a także wahania temperatury to czynniki, które nie sprzyjają przechowywaniu rzeczy. Odzież, przedmioty z papieru, drewna – tego typu rzeczy są szczególnie narażone na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Jeśli będziesz je przechowywać w miejscu wilgotnym, gdzie dochodzi do zmian temperatury, możesz być pewien, że takie delikatne przedmioty ulegną zniszczeniu.

W garażach, na strychu i przede wszystkim w piwnicy panuje stosunkowo wysoka wilgotność w powietrzu. A to oznacza w praktyce, że w pomieszczeniach tego rodzaju mogą rozwijać się pleśni oraz mikrogrzyby – duże zagrożenie dla naszych rzeczy. A to jeszcze nie wszystko. Pamiętajmy o jeszcze jednym zagrożeniu, które czeka na nasze zgromadzone przedmioty. W garażu, na strychu, a także w piwnicy nasze rzeczy mogą zostać zniszczone przez owady lub przez gryzonie. No i do tego dochodzą jeszcze zmiany temperatury, które powodują, że większość materiałów starzeje się o wiele szybciej. Chcesz bezpiecznie i komfortowo przechowywać swoje rzeczy? Postaw na komórki self storage – można wybrać komórkę o odpowiedniej powierzchni. Już od 1 m2.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL