Jak wybrać karton do przeprowadzki?

Wiadomo, że przeprowadzka wiąże się z koniecznością zapakowania i przewiezienia wielu należących do nas rzeczy. Obecnie można zdecydować się na wiele różnych materiałów do pakowania, faktem jest jednak, że nadal najchętniej wykorzystywane są tradycyjne kartony tekturowe. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ kartony są uniwersalnym rozwiązaniem, można w nich przewieźć dosłownie wszystko.

Faktem jest jednak, że wybór odpowiedniego kartonu do przeprowadzki nie jest wcale taki prosty. A to z tego prostego względu, że będziemy przewozić wiele różnych przedmiotów, o różnej wadze. Zwykle producenci opakowań oferują nam wiele różnych modeli.

Najlepiej byłoby zacząć od określenia rozmiaru kartonów potrzebnych do przeprowadzki. W tym miejscu warto zaznaczyć, że są takie przedmioty, którym w kartonie trzeba zapewnić trochę luzu i po prostu wypełnić pudło jakimś materiałem amortyzującym. Chodzi tutaj np. o delikatne przedmioty ze szkła lub porcelany, które są bardzo kruche i stąd też ryzyko ich zniszczenie jest bardzo wysokie. W tym miejscu chcielibyśmy podkreślić, że jeśli zdecydujecie się skorzystać z usług naszego magazynu self storage, możecie liczyć na bardzo szeroki wybór materiałów do pakowania, w tym także kartonów w wielu różnych rozmiarach.

Gdy już mowa o kartonach przeprowadzkowych, liczy się nie tylko ich rozmiar, ale także i grubość. Jeśli zależy Ci na przewozie cięższych przedmiotów, zachęcamy do wyboru grubszych kartonów pięciowarstwowych (standardowe kartony maja 3 warstwy). Te kartony na pewno Cię nie zawiodą, ryzyko ich rozerwania się pod ciężarem przewożonych przedmiotów jest znikome. Kartony 5-warstwowe mają grubość nawet 6-7 mm. Nadają się znakomicie nie tylko do transportu, ale także przechowywania cięższych przedmiotów – jeden na drugich w magazynie self storage.

Przy wyborze kartonów przeprowadzkowych dobrze byłoby zwrócić uwagę także i na ich zamykanie. Najpopularniejszym rozwiązaniem są kartony, które u dołu i u gry zamykane są po prostu na cztery klapy, które można łatwo zakleić dobrą taśmą klejącą.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL