Ja przechowywać meble z drewna, aby nie uległy one zniszczeniu?

Nie ma znaczenia, czy chcesz przechowywać swoje drewniane meble przez krótki okres (np. przed planowanym dalszym transportem) czy może już teraz wiesz, że przechowywanie to będzie trwało dłużej, zastanów się dobrze nad tym, gdzie je umieścisz. Faktem jest, że naturalne drewno to materiał, który jest bardzo wrażliwy np. na wilgotność w powietrzu. Dlatego warto na pewno wziąć pod uwagę magazyny samoobsługowe self storage.

Meble, jak wszystkie przedmioty z drewna naturalnego, mogą chłonąć wilgoć. W efekcie ich powierzchnia staje się krucha, podatna na pęknięcia. Po kilku miesiącach w piwnicy Twoje meble nie będą wyglądać, jak wcześniej. Jeśli zależy Ci na tym, aby przechowywane przez dłuższy okres czasu drewniane meble nie ucierpiały, zdecydowanie zachęcamy Cię do skorzystania z magazynów self storage. Przede wszystkim z tego względu, że komórki magazynowe są suche. Stałej temperatury i suchych boksów magazynowych możesz spodziewać się także, jeśli postawisz na usługi Stokado – nasze magazyny znajdują się w Poznaniu i Wrocławiu.

Oczywiście, zanim wstawisz meble do magazynu, powinieneś dobrze przygotować je na okres przechowywania. Jak to zrobić? Jeszce przed przewozem mebli trzeba opróżnić wszystkie szafki i szuflady. Ruchome elementy, czyli np. szuflady i półki, powinny zostać wyciągnięte na czas transportu, a drzwiczki szafek warto podkleić taśmą klejącą – to bardzo istotne. Pamiętajmy, że w czasie transportu meble narażone są na powstawanie różnych uszkodzeń. Chcesz jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia szkód? W takim razie rozłóż meble na części, śrubki umieść w jednym woreczku, aby późniejsze składanie nie było problemem.

W magazynach self storage można naturalnie skorzystać z materiałów do pakowania, oprócz tego do dyspozycji klientów są wózki ręczne i platformowe. Można zatem wygodnie przetransportować meble do wynajętego boksu. W Stokado bez problemu znajdziesz komórkę magazynową, której powierzchnia będzie wystarczająca, aby pomieścić Twój dobytek. Najmniejsze komórki mają powierzchnię 1 m2, te największe 25 m2.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL