Jak zapakować szkło do przeprowadzki?

Organizacja przeprowadzki zdecydowanie nie należy do łatwych zadań. Nie dość, że trzeba wszystko drobiazgowo zaplanować, to jeszcze musimy przed transportem rzeczy do nowego domu lub magazynu self storage (gdzie można swoje rzeczy przechować także krótkoterminowo) zapakować cały swój dobytek. Szczególnym wyzwaniem są zawsze delikatne, kruche przedmioty ze szkła. Zazwyczaj chodzi o szklane naczynia oraz różne bibeloty. Przy ich pakowaniu trzeba być szczególnie ostrożnym.

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w kartony tekturowe o odpowiednich gabarytach. Zanim zaczniesz pakować kieliszki, półmiski, szklanki i inne szklane przedmioty, zabezpiecz spod kartony za pomocą porządnej taśmy klejącej. Jeśli zamierzasz zapakować wiele różnych przedmiotów, podziel je na mniejszą partię i zapakuj do oddzielnych kartonów. Tak zminimalizujesz ryzyko, że zapakowane przedmioty będą się o siebie obijać. W przypadku szkła nie wolno rezygnować z materiałów izolacyjnych.

Niezależnie od tego, czy do jednego kartonu włożysz jeden duży przedmiot ze szkła, czy więcej mniejszych, musisz zadbać o to, aby nie mogły się one przemieszczać. Jak to zrobić? Tutaj przydadzą się tzw. wypełniacze, np. gąbka, kuleczki styropianowe czy po prostu niezastąpiona folia bąbelkowa. W ostateczności można spróbować także zawinąć poszczególne przedmioty w grubą warstwę papieru gazetowego. Optymalnie byłoby poszczególne elementy szklane, owinięte dobrze folią bąbelkową, umieścić je w pewnej odległość od siebie oraz ścian kartonu. Powstałe w ten sposób puste przestrzenie trzeba uzupełnić drobnym wypełniaczem.

Wiadomo, że kartony z zewnątrz wyglądają tak samo. Niezależnie od tego, czy samodzielnie czy z pomocą zamierzasz przewieźć swoje szklane przedmioty do nowego miejsca zamieszkania czy też wynajętej komórki magazynowej, nie zapomnij o tym, by opisać kartony ze szkłem. Oznakuj je w widoczny sposób, aby dla osoby, która będzie je przewozić lub przenosić, było jasne, że kartony te wymagają szczególnie ostrożnego potraktowana. Dzięki temu unikniesz stłuczenia delikatnych przedmiotów.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL