Jak przechowywać sprzęt jeździecki?

 Wszyscy wiemy doskonale, że profesjonalny sprzęt jeździecki nie należy do najtańszych. Dlatego też warto dbać o jego stan, aby służył jak najdłużej. To bardzo ważne. I nie chodzi bynajmniej tylko o wygląd sprzętu. Pamiętajmy o tym, że to od jakości siodła, kantarów, popręgów itd. w dużym stopniu zależy także bezpieczeństwo jeźdźca. Do przechowywania sprzętu świetnie nadają się magazyny Self Storage.

Siodło, ogłowie, popręgi itd. – tego typu sprzęt powinien być przechowywany w miejscu suchym. Dlaczego to takie ważne? Rzecz w tym, że chodzi i przedmioty ze skóry naturalnej, które w wyniku kontaktu z wilgocią mogą zostać odkształcone. Oprócz tego przemoczona skóra jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia. Warto pamiętać też o tym, że w miarę możliwości sprzęt jeździecki powinien zostać zabezpieczony przez działaniem kurzu, który wnika w strukturę skóry, zmniejszając jej wytrzymałość. My ze swej strony zachęcamy do skorzystania z komórek magazynowych Stokado. W naszych placówkach we Wrocławiu oraz Poznaniu możecie zawsze liczyć na to, że wasz sprzęt jeździecki będzie przechowywany w najlepszych warunkach.

Oczywiście w przypadku sprzętu jeździeckiego trzeba pamiętać także o właściwej pielęgnacji. Konsekwentnie należy unikać kontaktu skóry z wodą. A to oznacza w praktyce, że również i zabrudzonego sprzętu jeździeckiego nie powinno się czyścić pod bieżącą wodą. Ewentualne zanieczyszczenia na powierzchni skóry powinno się usuwać wilgotną, miękką szmatką. Jeśli jednak mamy do czynienia z uporczywymi plamami, które wniknęły już w strukturę skóry, najlepiej byłoby zastosować specjalne środki do czyszczenia skóry naturalnej. Nie wolno zapomnieć także o regularnej impregnacji tego materiału. W tej chwili można zdecydować się na specjalne balsamy i oleje, których aplikacja jest bardzo prosta. Tego rodzaju specyfiki sprawiają, że skóra jest elastyczna, mniej podatna na uszkodzenia, a jednocześnie chronią przed zanieczyszczeniami. Najlepszym wyborem są wysokiej jakości impregnaty, które bazują na tłuszczach i woskach naturalnych, które najlepiej chronią przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL