Usługi magazynowe dla branży e-commerce

E-commerce, czyli szeroko pojęty handel internetowy to branża, która coraz bardziej się rozrasta. Także i w naszym kraju. Nic w tym zaskakującego, ponieważ coraz więcej internautów kupuje chętnie przedmioty w sklepach internetowych. Według ostatniego raporty Izby Gospodarki Ekonomicznej to aż 48% użytkowników Internetu. Szacuje się, że rynek e-commerce będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Dość dużym wyzwaniem dla branży handlu internetowego jest odpowiednie magazynowanie oferowanego towaru. Oczywiście można wynająć atrakcyjny magazyn, jednak to oznacza bardzo wysokie koszty. Aby przyciągnąć klientów sklepy internetowe muszą konkurować cenami, a to oznacza, że opłaca im się ciąć zbędne koszty. Dzięki redukcji kosztów związanych z utrzymanie hali magazynowej sklepy mogą zaoferować swoim klientom wysokiej klasy produkt jeszcze taniej.

Wiele firm decyduje się na dropshiping, czyli wysyłkę towaru bezpośrednio od producenta. Jednak bywa przecież, że konieczne jest magazynowanie chociaż pewnej części towaru. I co wtedy? W przypadku małych firm, które biuro mają niejednokrotnie w mieszkaniu lub domu, może to być już pewien problem. Na szczęście można skorzystać z oferty magazynów self storage, które swoje placówki mają praktycznie w każdym większym polskim mieście. We Wrocławiu i Poznaniu możecie skorzystać z oferty firmy Stokado.

Dlaczego magazyny self storage są lepszym rozwiązaniem dla firm działających w sektorze e-commerce niż tradycyjne hale magazynowe. Chodzi przede wszystkim o to, że:

  • nie trzeba samodzielnie ponosić kosztów związanych z zabezpieczeniem magazynu;

  • mamy pewność, że w komórkach magazynowych zawsze jest sucho, a ponadto panuje stała temperatura;

  • towar jest bezpieczny – magazyny samoobsługowe są monitorowane, a także nadzorowane przez fizyczną ochronę.

W zasadzie można stwierdzić, że magazyn self storage to miejsce bardziej bezpieczne niż typowa hala magazynowa, zwłaszcza w przypadku przechowywania towarów luksusowych. Nie dość, że cały obiekt jest monitorowany i nadzorowany przez ochronę, to jeszcze dostęp do komórki ma tylko osoba, która ją wynajmuje.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL