Gruntowne porządki w pokoju dziecięcym. Jak to zrobić?

Kompletując wyposażenie pokoju dziecięcego, kiedy nasze dziecko jest jeszcze małe, zwykle kupujemy małe łóżeczko, przewijak i mnóstwo zabawek. To całkiem naturalne! Jednak z czasem dzieci rosną i wtedy pojawia się problem z nadmiarem rzeczy. Co właściwie zrobić z nieużywanym przewijakiem, małym łóżeczkiem, które zostało wymienione na większe czy zabawkami odpowiednimi dla niemowlaka?

Dobrym rozwiązaniem byłoby przy przeprowadzaniu gruntownych porządków w pokoju dziecięcym jednoznaczne określenie, które przedmioty na pewno nie będą już potrzebne. Zazwyczaj chodzi tutaj o przewijak, kołyskę, gondolę do noszenia dziecka, a także malutkie mebelki odpowiednie dla malucha. Z czasem dziecko dorasta i zmieniają się jego potrzeby. W praktyce oznacza to, że rodzice muszą liczyć się z koniecznością gruntownych porządków i remontu (połączonych nawet z wymianą wyposażenia) co kilka lat. W tym miejscu warto zaznaczyć, że starsze dzieci, np. w wieku przedszkolnym mogą same wybrać meble, dywany, kolor ścian czy różne akcesoria do swojego pokoju. Oczywiście z pomocą rodziców. To na pewno okaże się świetną zabawą dla każdego dziecka, które będzie szczęśliwe, że może urządzić pokój dokładnie zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Pierwszym krokiem jest pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Wiadomo, że dziecko w wieku przedszkolnym potrzebuje zupełnie innych zabawek i sprzęt niż maluch. Warto zatem zacząć od zrobienia miejsca na nowe przedmioty. Co możesz zrobić? Dość sensownym rozwiązaniem jest sprzedaż używanych sprzętów, tak można odzyskać choć część ich wartości pierwotnej. Można także podarować je komuś bliskiemu, kto ma młodsze dziecko.

A może planujecie jeszcze potomstwo? Albo po prostu z przyczyn sentymentalnych nie chcesz pozbywać się starych zabawek i sprzętów Waszego dziecka? Jeśli tak dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty magazynów self storage, które funkcjonują we wszystkich dużych polskich miastach. Mieszkańcy Poznania i Wrocławia mogą skorzystać chociażby z usługi firmy Stokado, która prowadzi kilka placówek z komórkami magazynowymi zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL