Przewóz pianina do nowego domu. Ja to zrobić?

Pianino to dość delikatny instrument, którego transport nie należy bynajmniej do najprostszych. Jeśli akurat planujecie przeprowadzkę lub z różnych przyczyn musicie przetransportować swoje pianino do komórki magazynowej typu self storage, chętnie doradzimy Wam, jak bezpiecznie przetransportować te cenny instrument muzyczny, aby na pewno nie uległ żadnym uszkodzeniom po drodze.

Na to, jak trudny jest przewóz pianina do nowego miejsca zamieszkania jego właściciela, wpływa m.in. fakt, że chodzi o instrument o bardzo solidnej konstrukcji i znacznej wadze. Jednocześnie instrument cechuje się wyjątkową delikatnością mechanizmów. W praktyce oznacza to, że wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, aby uszkodzić przewożone pianino. W tym miejscu warto zaznaczyć jeszcze, że pianino to instrument, którego nie można rozebrać na części na czas transportu. Instrument musi być przewożony w całości, co jest najbardziej problematyczne. Jak to zrobić, aby nic nie uległo zniszczeniu?

Skoro już ustaliliśmy, że pianino to instrument nie tylko ciężki, ale także wyjątkowo delikatny, oczywiste jest, z przy jego przenoszeniu z domu do samochodu transportowego należy zachować najwyższą ostrożność. Uwaga! Absolutnie nie wolno instrumentu obracać. Na bokach pianina znajdują się specjalne uchwyty. To za nie oraz za ławę klawiaturową można chwycić podczas przenoszenia problematycznego instrumentu. Potrzebne będą 3-4 osoby, aby przenieść pianino. Dobrze byłoby użyć specjalnych pasów transportowych. Przy przewożeniu instrumentu z miejsca na miejsce po płaskim terenie można użyć specjalnego wózka transportowego. Podczas przewozu instrument musi być odpowiednio zabezpieczony, tzn. unieruchomiony.

Jeśli chcecie przewieźć pianino do magazynu self storage, zdecydowanie zapraszamy do skorzystania z oferty Stokado. Nasza firma ma lokalizacje zarówno we Wrocławiu, jak i Poznaniu. Komórki magazynowe, które oferujemy, są suche, panuje w nim stała temperatura. To warunki idealne do przechowywania delikatnego instrumentu. Warto przechowywane pianino nakryć folią, aby się nie zakurzyło.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL