Bezpieczny przewóz telewizora. Na co zwrócić uwagę?

Telewizor to jedno z urządzeń, które znajduje się w większości domów i mieszkań. Planując przeprowadzkę, należy uwzględnić także i bezpieczny transport telewizora. Nie ma tak naprawdę znaczenia, czy najpierw chcecie przewieźć telewizor na kilka dni do komórki magazynowej (jeśli np. potrzebujecie jeszcze jakiegoś czasu na prace wykończeniowe w nowym domu), czy też od razu zamierzacie przewieźć telewizor do nowego miejsca zamieszkania.

Obecnie normą są telewizory z płaskimi, dużymi ekranami. To urządzenia, które zapewniają duży komfort podczas oglądania telewizji, jednak są one też stosunkowo delikatne. Przede wszystkim warto zastanowić się nad środkiem transportu, który będzie odpowiedni do przewozu telewizora. Tutaj sporo zależy od jego wielkości. W przypadku telewizorów z ekranem do 46 cali można je przewieźć sedanem. Jednak już w przypadku większych telewizorów trzeba dysponować większym samochodem. Rozwiązaniem może być skorzystanie z profesjonalnych usług transportowych. Do przechowywania świetnie sprawdzą się magazyny Self Storage.

Jak zadbać o bezpieczeństwo przewożonego telewizora? Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem byłoby przewozić go w oryginalnym kartonie (albo innym dopasowanym tekturowym pudle). Takie pudło ma specjalne styropianowe panele, które będą stanowić dodatkowe zabezpieczenie dla sprzętu. Jeśli jednak nie dysponujesz oryginalnym kartonem, możesz użyć innego pudła. w takim przypadku pamiętaj jednak o tym, aby użyć materiałów wypełniających, które są konieczne jako amortyzacja. Mogą to być kulki styropianowe, a nawet stare gazety itd.

Jak nietrudno się domyślić, bardzo ważne jest również właściwie ułożenie telewizora na czas transportu. Telewizor powinno się transportować w pozycji stojącej. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku telewizorów plazmowych, które ciągle jeszcze są w użyciu w niektórych domach. W zależności od wielkości telewizora można go transportować zarówno w bagażniku, jak i na tylnym siedzeniu auta. Przydadzą się tutaj specjalne linki do zamocowania sprzętu. Przy mocowaniu telewizora należy zwrócić uwagę na to, aby jego ekran nie był skierowany w kierunki siedzenia.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL