Jak przechowywać elektronarzędzia?

Elektronarzędzia różnego typu znajdują się praktycznie w każdym domu. Wiertarki, pilarki, młotowiertarki, wkrętarki – te i inne elektronarzędzia bywają bardzo przydatne. Jednak, jeśli chcesz, aby służyły Si one na dłużej, pamiętaj o ich właściwej konserwacji oraz przechowywaniu. Jeśli używasz elektronarzędzi w swojej pracy, na pewno potrzebujesz dodatkowego miejsca na ich magazynowanie.

Wiadomo, że przechowywanie jednej wiertarki czy wkrętarki nie jest problemem. Ale jeśli narzędzi tego typu jest więcej, przydałaby się już dodatkowa powierzchnia. W Stokado możecie wynająć małe komórki magazynowe o powierzchni już od 1 m2. Z drugiej strony zapewniamy naszym klientom także wygodne w użyciu kontenery magazynowe. Najmniejsze z nich mają powierzchnię 3 m2. Zewnętrzne kontenery mają tę zaletę, że można pod nie wygodnie podjechać samochodem.

Na szczęście utrzymanie elektronarzędzi, nawet tych wysokiej klasy, nie wymaga zbyt zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych, pieczołowitego czyszczenia i konserwacji. Wystarczy naprawdę niewiele, aby elektronarzędzia, jeśli tylko są one użytkowane prawidłowo, służyły Ci przez wiele kolejnych lat.

W zasadzie wszystkie modele elektronarzędzi wyposażone są w specjalne zabezpieczające walizki. Tego rodzaju opakowanie skutecznie zabezpiecza niejednokrotnie dość drogi sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi w razie upadku. Jeśli zamierzasz swoje elektronarzędzia przechowywać przez dłuższy czas, wybierz miejsce suche, gdzie panuje stała (niebyt wysoka temperatura). Idealnie sprawdzą się tutaj właśnie komórki magazynowe self storage. W przeciwieństwie do piwnic w blokach i domach jednorodzinnych nigdy nie ma tutaj ryzyka, że wilgoć uszkodzi przechowywane przedmioty.

Niektóre elektronarzędzia wymagają pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Chodzi tutaj najczęściej o naoliwienie ich metalowych elementów – w taki sposób chronimy elektronarzędzia przed rdzą. Warto także zastosować smar na ruchomych częściach sprzętu, aby pozostały one w pełni sprawne. Co jakiś czas warto oczywiście skontrolować stan techniczny elektronarzędzi.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL