5 sposobów na pozbycie się nienoszonych ubrań

Masz czasami uczucie, że nie masz się w co ubrać, chociaż Twoja szafa pęka w szwach? Na ten problem jest tylko jedna rada – pozbądź się nienoszonych ubrań i zacznij bardziej świadomie budować garderobę. Faktem jest jednak, że nie tak łatwo jest po prostu wyrzucić ubrania, które niejednokrotnie są w bardzo dobrym stanie (czasami całkiem nowe), a często sporo kosztowały. Jak pozbyć się nienoszonych ubrań w sensowny sposób? Poniżej prezentujemy kilka sposobów.

  1. Jeśli w Twoje szafie znajdują się ubrania, których na pewno już nie założysz, a ich stan jest nadal dobry, możesz spróbować je sprzedać. Z pomocą przyjdzie Ci Internet. W sieci jest sporo popularnych platform sprzedażowych i serwisów ogłoszeniowych, które pomogą Ci szybko znaleźć nabywcę. Do sprzedaży nienoszonych ubrań możesz także wykorzystać popularne portale społecznościowe.

  2. Masz bloga? Jeśli tak, możesz urządzić wyprzedaż szafy. Możesz poczuć się jak blogerka modowa. A Twoje ubrania pewnie dość szybko znajdą nowe właścicielki, jeśli tylko je odpowiednio zaprezentujesz. Szczególnie ważne są dobrej jakości zdjęcia w tym konkretnym przypadku. Pamiętaj też o tym, aby systematycznie odpowiadać na wszelkie pytania o oferowane przedmioty.

  3. Innym rozwiązaniem jest oddanie ubrań. Może okaże się, że ktoś z Twojej rodziny lub grona znajomych chętnie przyjmie jedna z Twoich niezniszczonych sukienek lub bluz, które na Tobie niekoniecznie dobrze leżą. Także i w tym przypadku warto skorzystać z potencjału portali społecznościowych. Na specjalnych grupach można oddać swoje ubrania albo wymienić się na inne sztuki odzieży i tym samym urozmaicić swoją szafę.

  4. Kolejnym rozwiązaniem są kontenery PCK na używaną odzież, które znajdują się w każdym mieście. To bardzo dobry sposób, jeśli Twoja szafa pęka w szwach. Wrzucając ubrania do kontenera, możesz w dodatku pomóc innym.

  5. Oczywiście warto pomyśleć także o magazynach samoobsługowych self storage. Jeśli masz ubrania, których na razie nie nosisz (np. ubrania z innego sezonu), ale zamierzasz do nich wrócić, komórka magazynowa będzie dobrym wyborem. W Stokado możesz wynająć nawet dość małe komórki, w których panuje stała temperatura i jest sucho. To idealne miejsce do przechowywania ubrań.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL