Jak zorganizować bezstresową przeprowadzkę?

Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania, nawet jeśli nowe lokum znajduje się w tym samym mieście, to dość stresujące wydarzenie. Na szczęście stres związany z przeprowadzką można zredukować, jeśli tylko zaplanujemy całe przedsięwzięcie z wyprzedzeniem. Mamy dla Ciebie kilka porad, które pomogą Ci przeprowadzić się do nowego domu szybciej i sprawniej.

Decyzja o przeprowadzce nigdy nie jest podejmowana spontanicznie. Jeśli zatem zaplanowaliście już, że się przeprowadzacie, warto zacząć systematycznie pozbywać się niepotrzebnych, zniszczonych rzeczy, które jedynie zabierają miejsce w Waszym dotychczasowym mieszkaniu. Im więcej takich przedmiotów usuniecie, tym prostsza będzie przeprowadzka. Na krótko przed przeprowadzką warto zacząć się pozbywać swoich zapasów spożywczych. Najlepiej po prostu uwzględnić je w menu. Przy przeprowadzce polecamy skorzystać naszych usług self sotrage.

Kolejna kwestia to przygotowanie odpowiednich materiałów do pakowania. Absolutnym klasykiem są tekturowe pudła w różnych rozmiarach. W chwili obecnej można oczywiście zamówić niezbędne kartony w jakimś sklepie internetowym. Można jednak wybrać bardziej oszczędne rozwiązanie i po prostu poprosić o nie w sklepie. Zresztą można także z wyprzedzeniem gromadzić kartony, w których np. przysyłane są zakupy internetowe.

Kartony to niezbędna podstawa. Jednak są i inne materiały do pakowania, które mogą się przydać. Chodzi tutaj przede wszystkim o worki foliowe, folię stretch oraz folię bąbelkową. To jeszcze nie wszystko. Przed przystąpieniem do pakowania pudeł należy przygotować nożyczki, osty nożyk, a także mocną, stosunkowo szeroką taśmę klejąca. Dopiero wtedy można zacząć pakowanie.

Zazwyczaj przeprowadzka wiąże się z tym, że pozbywamy się przynajmniej części mebli, sprzętu sportowego itd. Bywa też, że nie wszystko zabieramy od razu do nowego domu. Np. kiedy jakiś pokój jeszcze nie został wykończony, warto przeznaczone do niego meble i inne sprzęty przechować w jakimś suchym miejscu, gdzie panuje stała temperatura. Dobrym rozwiązaniem w tym względzie są magazyny samoobsługowe. W Poznaniu lub Wrocławiu możecie skorzystać z usług Stokado. Nasza firma oferuje komórki i kontenery magazynowe o różnych powierzchniach.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL