Jak przechowywać kosiarkę zimą?

Wraz z nadejściem jesieni warto poszukać odpowiedniego miejsca do przechowywania narzędzi ogrodowych, mebli tarasowych i różnych przedmiotów, których zimą nie będziemy już używać. Jak właściwie przechowywać kosiarkę zimą? Jakiej konserwacji wymaga to jakże przydatne urządzenie? W tym artykule znajdziecie przydatne informacje na ten temat.

Konserwacja kosy spalinowej na zimę

Przed przechowywaniem kosiarki zimą trzeba ją dobrze przygotować. Przede wszystkim należy dokładnie opróżnić zbiornik paliwa. Dlaczego to takie istotne? Paliwo się starzeje, jeśli nie usuniesz jego resztek, może się okazać, że uruchomienie urządzenia wiosną będzie dość problematyczne. Przed przerwą zimową należy również skontrolować poziom oleju w kosiarce. Najlepiej byłoby, gdyby poziom oleju w kosiarce także przed odstawieniem jej na zimę był prawidłowy. Chodzi o to, aby kosiarka w każdym momencie była gotowa do pracy.

Oczywiście należy pamiętać o tym, aby dokładnie oczyścić urządzenie. Najlepiej czyszczenie przeprowadzić bezpośrednio po ostatnim użyciu urządzenia w ogrodzie. Wtedy to należy dokładnie wyczyścić kosiarkę przede wszystkim z resztek trawy. Trawę trzeba dokładnie usunąć z tłumika oraz żeberek chłodzących. Dlaczego to takie ważne? W ten sposób zapobiegamy ewentualnemu pożarowi. Później kosiarkę należy po prostu wyczyścić z zabrudzeń za pomocą szczotki i wody, można zresztą użyć także tradycyjnego węża ogrodowego. Jednak unikamy w tym przypadku zbyt silnego strumienia, którym można by uszkodzić delikatne elementy urządzenia.

Gdzie trzymać kosiarkę?

Bardzo ważne jest miejsce przechowania kosiarki. Powinno być suche, aby urządzenie nie uległo żadnym uszkodzeniom. I chociażby z tego względu piwnica nie jest najlepszym wyborem. My ze swej strony rekomendujemy komórki magazynowe self storage. W Poznaniu oraz we Wrocławiu możecie skorzystać z oferty firmy Stokado. Bez problemu znajdziecie w naszej ofercie boksy o odpowiedniej powierzchni. Atutem komórek magazynowych self storage jest nie tylko ich przystępna cena, ale także i fakt, że w placówkach tego typu panuje stała temperatura i jest zawsze sucho.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL