Jak funkcjonuje nowoczesny magazyn self storage?

W chwili obecnej w dużych miastach coraz częściej powstają magazyny samoobsługowe, które swoją ofertę kierują także do osób prywatnych. Jak funkcjonują tego rodzaju placówki? Czego właściwie można się podziewać, wynajmują kontener albo boks w magazynie samoobsługowym? Jeśli zastanawiacie się nad skorzystaniem z takich usług, znajdziecie w tym artykule kilka przydatnych informacji.

Magazyny self storage to placówki, które oferują swoim klientom wynajem (zarówno krótkoterminowy, jak i długoterminowy) komórek i kontenerów magazynowych. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie zbyt kosztowne, zwłaszcza, że najmniejsze komórki mają powierzchnię rzędu 1 m2. Magazyny self storage kierują swoja ofertę zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców, którzy poszukują miejsca do składowania towaru albo dokumentacji księgowej.

Elastyczne podejście do klienta i dyskrecja – tego mogą spodziewać się osoby, które zamierzają przechowywać swoje mienie w komórce magazynowej self storage. Nie dość, że można bez problemu dobrać komórkę magazynową o odpowiednich gabarytach, to jeszcze możliwy jest wygodny dostęp do wynajmowanej powierzchni przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Warto zaznaczyć, że w wielu magazynach dostępne są również zewnętrzne kontenery. Takie udogodnienie ma dla swoich klientów również Stokado. Dlaczego warto zdecydować się na zewnętrzny kontener? W takim przypadku można podjechać samochodem bezpośrednio pod samą komórkę magazynową. Oczywiście klienci magazynów self storage mogą korzystać z wózków paletowych, materiałów do pakowania i innych tego rodzaju udogodnień.

Klient może bez problemu dopasować czas trwania umowy najmu do swoich potrzeb. Zasadniczo w grę wchodzą zarówno umowy długoterminowe (rozwiązanie popularne w przypadku firm), jak i krótkoterminowe. Na krótkoterminowy wynajem dodatkowej powierzchni decydują się często osoby, które potrzebują dodatkowego miejsca na swoje rzeczy np. na czas przeprowadzki albo remontu w domu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby wydłużyć czas trwania umowy.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL