Jak szybko zapakować swój dobytek? Najlepsze materiały do pakowana

Planujesz przeprowadzkę do nowego mieszkania? A może po prostu chcesz przenieść część swojego dobytku do komórki magazynowej? W obu przypadkach powinieneś wszystko dobrze zaplanować. Pakowanie książek, naczyń stołowych, mebli, sprzętu sportowego, AGD i RTV nie jest zbyt skomplikowane, jeśli tylko zaopatrzysz się w odpowiednie materiały do pakowania. Chętnie podpowiemy Ci kilka rozwiązań.

Oczywiście wybór odpowiedniego materiału do pakowania zależy w dużym stopniu od tego, co chcesz zapakować. Jeśli chodzi akurat o stosunkowo delikatne przedmioty, np. szklanki, kubki, talerze, ramki do zdjęć, wazony lub inne stosunkowo kruche rzeczy, przydadzą się z pewnością mocne kartony. My ze swej strony polecamy Ci zwłaszcza kartony z porządnej trójwarstwowej tektury. Przydadzą się także specjalne przekładki, z pomocą których można dobrze oddzielić od siebie poszczególne przedmioty. Oprócz tego można zastosować także wypełniacze – piankę, styropian, a w awaryjnych przypadkach stare gazety.

Do pakowania przedmiotów przyda się z pewnością także folia bąbelkowa. To materiał, które warto użyć do zabezpieczenia przedmiotów o stosunkowo nieregularnym kształcie. Owinięte folią bąbelkową na pewno nie ulęgną zniszczeniu, nawet podczas dłuższego transportu. Zastosowanie folii bąbelkowej jest bardzo proste – wystarczy owinąć dany przedmiot, a później zakleić folię taśmą klejącą. A co jeśli chcesz przewieźć kilka przedmiotów np. na palecie? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie klasyczna folia stretch. To bynajmniej nie przypadek, że tego rodzaju folia jest tak chętnie wykorzystywana w sklepach. Ważne: można zdecydować się albo na przezroczystą albo na czarną folię. Folia stretch przezroczysta jest zalecana, kiedy zależy nam na tym, aby można było łatwo zidentyfikować zapakowane przedmioty.

Nie zawsze jednak folia i tradycyjne kartony do pakowania wystarczają. Nie zapominajmy i o sytuacji, kiedy chodzi pakowanie np. mebli z drewna, które są za duże, aby można je zapakować do kartonu, a z drugiej strony powinno się w ich przypadku zastosować oddychający materiał do pakowania. Dobrym rozwiązaniem jest klasyczna tektura falista. Do przechowywania polecamy skorzystać z naszych magazynów self storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL