Dlaczego warto przechowywać dokumentację firmową w magazynie samoobsługowym?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą być przygotowane na przechowanie dokumentacji podatkowej. O ile w przypadku firm jednoosobowych nie jest to zbyt problematyczne, o tyle już firmy zatrudniające pracowników potrzebują zwykle sporo miejsca na przechowywanie wszystkich niezbędnych w razie kontroli akt.

Dokumenty pracownicze trzeba przechowywać nawet 50 lat od ostatniego dnia pracy danej osoby w konkretnej firmie. Chodzi tutaj o listy płac, karty wynagrodzeń itd. W praktyce oznacza, że średniej wielkości firma, która zatrudnia od lat pracowników, potrzebuje zwykle dodatkowego pomieszczenia na samą tylko dokumentację pracowniczą. A to przecież jeszcze nie wszystko. Nie zapominajmy i o dokumentacji podatkowej przedsiębiorstwa. Ewidencje, rejestry, księgi podatkowego należy przechowywać przez kolejne 5 lat.

Wszystkie wymienione dokumenty zawierają poufne dane. W praktyce oznacza to, że wymagają bezpiecznego przechowywania, w miejscu niedostępnym dla osób trzecich. Oprócz tego istotne jest, aby akty przechowywane były w miejscu suchym, zabezpieczonym przed pożarami, gdzie panuje mniej więcej stała temperatura. Wszystkie te warunki spełniają nowoczesne magazyny self storage, w tym także placówki Stokado w Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Firma, która zdecyduje się na skorzystanie z zewnętrznego magazynu nie musi ani wynajmować drogiego pomieszczenia ani szukać dodatkowej powierzchni w swojej siedzibie. Nowoczesne magazyny self storage, w tym także Stokado, oferują pełne bezpieczeństwo. Także i nasze obiekty są monitorowane, poza tym normą jest nadzór przez ochronę fizyczną w godzinach wieczornych.

Dużym atutem magazynów samoobsługowych jest fakt, że zapewniają one wygodny, a przy tym dyskretny dostęp do każdej wynajmowanej komórki magazynowej. Jeśli zdecydujecie się wynająć komórkę magazynową do składowania akt firmowych, otrzymacie specjalną kartę dostępu, z pomocą której będziecie mogli dostać się do swojej komórki o każdej porze dnia i nocy. Na pewno nie będzie problemu, jeśli potrzebne okażą się konkretne dokumenty księgowe.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL