Jak przechowywać towar sezonowy?

Przechowywanie oferowanego sezonowo towaru to problem dla wielu firm.  Kiedy chodzi tylko o towar (lub sprzęty) sezonowy, nie warto angażować własnych środków w budowę magazynu. Na szczęście jest rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność na rynku. Coraz więcej małych i średnich firm decyduje się na sezonowy wynajem komórek self storage, które umożliwiają magazynowanie towaru w dobrych warunkach.

O ile dany sklep oferuje ten sam towar przez cały rok, inwestycja we własny magazyn nie jest złym rozwiązaniem, jeśli firma może udźwignąć ją finansowo. Jeśli jednak sklep specjalizuje się raczej w produktach stricte sezonowych, wtedy nie ma sensu ani budować ani kupować magazynu. W zasadzie każdy nowoczesny obiekt self storage może zaoferować elastyczne warunki najmu, co w praktyce oznacza, że można jak najbardziej wynająć komórki magazynowe także na krótszy okres czas. Jeśli np. firma potrzebuje dodatkowej powierzchni tylko dwa trzy miesiące w roku, nie jest to żadne problem. Przykładowo w Stokado umożliwiamy wynajem dowolnej komórki magazynowej na zaledwie tydzień. Nie musicie zatem obawiać się, że od razu trzeba podpisywać jakieś umowy, które będą Was wiązać długoterminowo.

Self storage to elastyczne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać nie tylko sklepy internetowe, ale także np. firmy budowlane lub remontowe. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na komórkę magazynową w zewnętrznym obiekcie? Przed wszystkim można liczyć na pełne bezpieczeństwo. Takie obiekty są oczywiście monitorowane. A oprócz tego znajdują się pod czujnym nadzorem ochrony.

Przechowywanie materiałów na sprzedaż materiałów budowlanych czy też cennych narzędzi w przydomowej piwnicy (częsty wybór właścicieli małych firm) zdecydowanie jest kiepskim rozwiązaniem. Dlaczego? Nawet w najlepszej piwnicy panuje stosunkowo wysoką wilgotność. A nie powinniśmy zapominać o tym, że wilgoć ma naprawdę niszczący wpływ na wiele przedmiotów. I to kolejny argument za magazynem slef storage. W tego typu magazynach zawsze jest sucho, a przy tym panuje stała temperatura.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL