Jak prawidłowo przechowywać towar na paletach?

Wszyscy wiemy doskonale, że wiele małych sklepów internetowych ma swoją siedzibę w domu lub mieszkaniu sprzedawcy. Na samym początku działalności jest to bardzo dobrym pomysłem, jednak z czasem, gdy działalność się rozwija, brak miejsca zaczyna zwykle dawać się poważnie we znaki. Co należy zrobić, aby uporać się z tym dość istotnym problemem? Okazuje się, że wcale nie trzeba inwestować we własne pomieszczenie magazynowe, aby przechowywać towar na paletach.

Własny magazyn oznacza, że należy albo go wybudować albo zakupić bądź też wynająć. Dwa pierwsze rozwiązania wiążą się z wysokimi kosztami, co może być problematyczne dla firm, które na rynku działają od stosunkowo niedawna. A jak wygląda sytuacja z wynajmem? W tym przypadku trzeba liczyć się z wysokim czynszem, a poza tym z reguły należy wynająć magazyn na okres co najmniej kilku miesięcy. Jeśli szukacie bardziej elastycznego rozwiązania, zachęcamy Was do skorzystania z oferty naszej firmy self storage.

Jak właściwie przechowywać towar na paletach? Komórki w magazynie self storage na pewno będą najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim możliwy jest wynajem także krótkoterminowy, a to oznacza, że można wybrać ofertę dostosowaną do konkretnych potrzeb.

Jeśli chcecie przechowywać więcej palet, zachęcamy Was do zastosowania w tym celu specjalnych regałów paletowych. Dlaczego? Dzięki regałom można bezpiecznie przechowywać kilka palet w pionie, co przekłada się na oszczędność miejsca. A tym samym może się okazać, że wystarczy jedna tylko komórka magazynowa, aby pomieścić sprzedawany asortyment.

Przy wyborze regałów magazynowych należy z pewnością wziąć pod uwagę konkretne pomieszczenie magazynowe (jego kształt i powierzchnię). Oprócz tego warto zastanowić się także nad tym, jaka liczba miejsc składowania jest niezbędna w danym magazynie i jakie urządzenia transportu wewnętrznego wchodzą w grę. Ze swej strony chcielibyśmy zaznaczyć, że w naszych magazynach możecie korzystać nie tylko z materiałów do pakowania, ale także z typowych wózków podnośnikowych. Zatem zdejmowanie palet na pewno nie będzie problemem.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL