Czym wypełniać kartony ze szkłem i porcelaną?

Jak pakować szklane i porcelanowe przedmioty? To naprawdę nie takie proste, ponieważ są one bardzo kruche. Niewiele trzeba, aby uległy uszkodzeniom. Na szczęście można temu łatwo zapobiec, jeśli tylko zastosuje się specjalne wypełniające materiały. Po prostu wolne miejsca w kartonie z filiżankami, bibelotami, kieliszkami czy szklankami zasypujemy specjalnymi wypełniaczami. Jakie wypełniacze można zastosować?

Oczywiście można przełożyć szklane lub porcelanowe przedmioty w kartonach po prostu starym papierem gazetowym. Ale z jednej to strony, nie zawsze mamy tyle starych gazet, aby wypełnić kilka kartonów przy przeprowadzce, a z drugiej strony papier gazetowy nie zapewnia jednak tak dobrej amortyzacji jak wiele innych wypełniaczy.

Jeśli chodzi o popularne wypełniacze do kartonów, w wielu przypadkach sprawdzają się poduszki powietrzne. Tego typu poduszki są wytrzymale, trudno je uszkodzić i jak najbardziej można ich używać wielokrotnie. To podstawowe atuty tego rozwiązania. Dość często takie poduszki stosowane są przez firmy oferujące swoje produkty wysyłkowo.

Bardzo dobrym wypełniaczem, wykonanym z lekkiej pianki polistyrenowej, jest flopak. Ten piankowy wypełniacz skutecznie unieruchamia pakowany towar w kartonie, zabezpieczając go przed skutkami uderzeń i upadków. Jeśli zależy Ci na tym, aby bezpiecznie przewieźć jakieś delikatne przedmioty zapakowane do kartonu, flopak będzie dobrym rozwiązaniem. Co ważne, tego wypełniacza można użyć wielokrotnie, jest to produkt biodegradowalny.

Podobnym rozwiązaniem jest skropak, który nada się do przewozu zarówno szkła, jak i delikatnych urządzeń elektronicznych czy różnego rodzaju narzędzi. Granulat łatwo wypełni karton i chroni towar przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jeśli planujesz zabezpieczyć za pomocą skropaka delikatne przedmioty, możesz dodatkowo owinąć je w folię bąbelkową albo w papier do pakowania. To rozwiązanie, które na pewno sprosta Twoim wymaganiom.

Inne wypełniacze, które także nadają się do pakowania delikatnych przedmiotów, to wełna drzewna i siatka jutowa. W obu przypadkach chodzi o wypełniacze, które nie tylko amortyzują, ale także bardzo dobrze wyglądają.\

Wypełnione kartony trzeba gdzieś przechowywać, idealnym rozwiązaniem będą nasze magazyny samoobsługowe self storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL