Jak odzyskać przestrzeń we własnym domu?

Obecnie przestronne, minimalistycznie urządzone wnętrza są po proste modne. Jednak moda to bynajmniej nie jedyny argument przemawiający za minimalistycznym urządzeniem mieszkania. Warto podkreślić, że większość z nas lepiej czuje się we wnętrzach urządzonych przejrzyście, nieprzeładowanych rzeczami. Najczęściej z biegiem lat zbieramy różne przedmioty, które zajmują przestrzeń w naszych domach i mieszkaniach. Jak odzyskać tę przestrzeń?

Warto zacząć od przejrzenia posiadanych przedmiotów. Te, których już nie używasz, możesz z powodzeniem wyrzucić, sprzedać lub oddać komuś. Stare serwisy porcelanowe, kurtki i płaszcze sprzed kilku lat, nietrafione prezenty – to wszystko jest nam niepotrzebne, ale zajmuje cenną (zwłaszcza w mieszkaniach w blokach!) przestrzeń. Pozbądź się przedmiotów, których już nie używasz.

Jeśli chcesz skutecznie odgracić swoje mieszkanie, zacznij od kuchni. To właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej znajduje się najwięcej niepotrzebnych rzeczy. Stare garnki, patelnie, formy do ciasta – to wszystko stanowi problem w ciasnych pomieszczeniach. A wiemy przecież, że w wielu mieszkaniach w bloku kuchnia jest naprawdę mała. W takim przypadku warto postarać się o to, aby była maksymalnie funkcjonalna.

Kolejny problem, zwłaszcza w przypadku pań, to oczywiście nadmiar odzieży. Wiele kobiet zna z autopsji sytuację, kiedy nie mają się w co ubrać, mimo że ubrania dosłownie ledwo mieszczą się w szafie. W tym przypadku warto trzymać się zasady, że wyrzucane lub sprzedawane są ubrania nienoszone przynajmniej od roku.

Stare ubrania, niepotrzebne naczynia kuchenne, bibeloty, które są jedynie siedliskiem kurzu – te przedmioty można jak najbardziej wyeliminować z życia codziennego. Ale co z drogim sprzętem AGD lub RTV? Nawet, jeśli nie używasz na co dzień niektórych urządzeń, warto znaleźć im odpowiednie miejsce przechowywania, zanim je sprzedasz My ze swej strony zachęcamy Cię do zainwestowania w komórkę self storage. Tutaj przechowywać zabawki dziecięce, delikatne sprzęty, eleganckie serwisy kawowe, książki itd. Możesz wynająć komórkę na dowolny okres.

 

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL