Jak posegregować swój dobytek przez przeprowadzką?

Jeśli planujesz przeprowadzkę do nowego domu lub mieszkania, musisz przygotować się na to, że czeka Cię dość skomplikowana pod względem logistycznym operacja. Przeprowadzka, jeśli wszystko ma przebiec bez problemów, powinna być dobrze zaplanowana. My ze swej strony chcielibyśmy przekonać Cię, że przeprowadzka do nowego lokum to także doskonała okazja, aby uporządkować zgromadzone przez lata rzeczy. Wreszcie możesz pozbyć się przedmiotów, których nie potrzebujesz.

Niezależnie od tego, czy zamierzasz w trakcie przeprowadzki skorzystać z magazynu samoobsługowego czy też chcesz przewieźć swoje rzeczy bezpośrednio do nowego mieszkania, nie rezygnuj z ich segregacji. Na początek warto skoncentrować się na tych przedmiotach, których używasz na co dzień. Chodzi tutaj chociażby o sprzęt elektroniczny, akcesoria kuchenne czy łazienkowe. Jeśli musisz skorzystać z magazynu self storage, połóż te przedmioty w takim miejscu, aby były łatwo dostępne.

Kolejną ważną grupa przedmiotów, które warto oddzielić podczas przeprowadzki są wszystkie te rzeczy, których używasz tylko sezonowo. Chodzi tutaj chociażby o ubrania na konkretny sezon, sprzęt sportowy, ozdoby świąteczne itd. W tym przypadku chodzi najczęściej o przedmioty, których nie potrzebujesz zaraz po przeprowadzce. W praktyce oznacza to, że możesz je po prostu przewieźć do wynajmowanej komórki magazynowej.

Każdy z nas posiada także i tego rodzaju przedmioty, które używane są stosunkowo rzadko. Jeśli posiadasz rzeczy, o których wiesz na pewno, że nie użyjesz ich przez najbliższy rok, przewieź je od razu do magazynu samoobsługowego. Chyba zgodzisz się, że stare zabawki dziecięce, meble niemowlęce itd. albo zabytkowe krzesła, których nie używasz, to przedmioty, które zagraciłyby tylko Twoje nowe mieszkanie. Lepiej byłoby zatem przewieźć je do magazynu samoobsługowego.

Kolejna grupa to przedmioty, których już nigdy nie użyjesz. Tych nie ma sensu przewozić do magazynu albo do nowego domu. Przedmioty w dobrym stanie możesz sprzedać albo oddać komuś. Te rzeczy, które są zniszczone, po prostu wyrzuć.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL