Mini magazyny – to coraz popularniejsze rozwiązanie!

Gdzie przechowywać ciężkie ubrania zimowe? Co zrobić ze sprzętem sportowym po sezonie? Te i wiele podobnych pytań zadają sobie osoby, które pilnie potrzebują dodatkowej powierzchni. Jeśli Twoje mieszkanie lub dom nie wystarczają, wcale nie musisz szukać nowego lokum. Jest tańsze i wygodniejsze rozwiązanie – to mini magazyny, czyli coraz popularniejsze także w naszym kraju magazyny self storage.

Warto podkreślić, że moda na korzystanie z mini magazynów dotarła do wielu państw europejskich. Szacuje się, że w Europie powstało dotychczas około 3 200 budynków typu self-storage, których łączna powierzchnia wynosi 8,7 mln mkw. W naszym kraju rynek self storage znajduje sie nadal w początkowej fazie wzrostu, jednak rynek ten ma duży potencjał. Z usług self storage korzystają chętnie firmy z różnych branż oraz osoby prywatne.

Ten fakt można łatwo wytłumaczyć. Za wynajmem magazynu samoobsługowego przemawiają następujące argumenty:

  • komórki magazynowe o różnych powierzchniach (już od 1 m2);

  • pełne bezpieczeństwo;

  • dyskrecja;

  • gwarancja utrzymania stałej temperatury w boksach;

  • niskie opłaty.

Kiedy mowa o mini magazynach, chodzi o powierzchnie magazynowe na wynajem w przedziale 1-10 m2. Niedawno rynek tego rodzaju magazynów został przeanalizowany przez firmę doradczą JLL do spółki z FEDESSA. Okazuje się, że póki co w Europie, rynek self storage jest najbardziej rozwinięty w Wielkiej Brytanii. To właśnie w tym państwie znajduje się około 44% wszystkich europejskich magazynów.

O tym, że magazyny samoobsługowe są w Polsce popularne, świadczy chociażby fakt, że poziom wynajęcia w Europie w roku 2017 wyniósł aż 81%. Przy czym najwyższe wyniki odnotowano na Węgrzech, w Irlandii, Danii i Belgii – w tych krajach poziom wynajęcia wynosił w ubiegłym roku około 90%. Jeśli natomiast chodzi o polskich użytkowników, dopiero poznają oni zalety komórek magazynowych do własnego użytku. Póki co zresztą obiekty self storage zlokalizowane są tylko w dużych miastach. Jednak największe firmy na rynku stale rozbudowują swoją ofertę, można zatem zakładać, że ze względu na wysoki popyt powstaną nowe obiekty tego typu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL