Dlaczego osobie prywatnej opłaca się wynająć magazyn self storage?

Nie da się zaprzeczyć, że magazyny self storage mają coraz więcej zwolenników. W naszym kraju rynek self storage dopiero się rozwija, ale juz teraz widać, że w dużych miastach coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie komórki magazynowej. Dlaczego komórka magazynowa jest dobrym rozwiązaniem dla osoby prywatnej? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym wpisie.

Wszyscy wiemy doskonale, że firmy, zwłaszcza sklepy internetowe, decydują się na wynajem tego rodzaju komórek. A tymczasem okazuje się, że komórki self storage mają wiele zalet także w przypadku osób prywatnych. Od razu warto zaznaczyć, że komórki magazynowe można wynająć zarówno krótko-, jak i długoterminowo. W praktyce oznacza to, że możesz wynająć odpowiednią komórkę także i na czas przeprowadzki.

To jednak nie wszystko. Coraz więcej osób obecnie aktywnie spędza swój czas wolny. O ile w sezonie nie ma problemu z przechowywaniem roweru, skutera, nart czy innego sprzętu sportowego, o tyle po sezonie może okazać się to być sporym wyzwaniem. Dotyczy to zwłaszcza aktywnych osób, które mieszkają w bloku. Piwnica to niezbyt dobre rozwiązaniem, ponieważ warunki, jakie w niej panują nie są przyjazne naszemu dobytkowi. Wysoka wilgotność, niska temperatura, a przy tym ryzyko kontaktu ze szczurami – to wszystko powoduje, że warto zastanowić się nad wynajmem długoterminowym komórki magazynowej do celów prywatnych. Dość często na wynajem komórek magazynowych decydują się osoby wyjeżdżające do pracy za granicę. Często chcą oni wynająć polskie mieszkanie, więc przynajmniej część swojego dobytku muszą przenieść.

Wiele osób obawia się, że jest to rozwiązanie zbyt kosztowne. Tak jednak nie jest. Jeśli zdecydujesz się na małą komórkę magazynowa o powierzchni 1 m2, możesz spodziewać się, że cena najmu wynosi kilkadziesiąt złotych. Wbrew pozorom 1 m2 to całkiem sporo. Jeśli potrzebujesz dodatkowej garderoby na zimową odzież, miejsca do przechowywania sprzętu sportowego albo książek, których nie chcesz wyrzucać, 1 m2 na pewno Ci wystarczy. Oczywiscie możesz też zdecydować się na komórki o innej powierzchni.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL