Dlaczego wzrasta popyt na magazyny samoobsługowe w Polsce?

Magazyny samoobsługowe to rozwiązanie, które po raz pierwszy pojawiło sie juz kilkadziesiąt lat temu w USA. Na polskim rynku magazyny self storage są jeszcze nowością. Póki co funkcjonują one przede wszystkim w dużych miastach. Jednak okazuje się, że rynek ten bardzo dobrze się rozwijają. Coraz więcej klientów prywatnych, jak i firm z różnych sektorów decyduje się na wynajęcie dodatkowej powierzchni.

O tym, że magazyny samoobsługowe cieszą się stale rosną popularnością świadczy chociażby fakt, że stale powstają nowe obiekty tego typy. Głównie w większych miastach. Przykładowo Stokado ma swoje placówki w Poznaniu oraz we Wrocławiu. Dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na wynajem komórki magazynowej? Najczęściej chodzi o to że wynajemcy potrzebują po prostu dodatkowej powierzchni do składowania swoich rzeczy prywatnych. Bardzo często składowane są dokumenty firmowe, tabele podczas przeprowadzki, sprzęt sportowy, motocykle itd.

Według ekspertów głównym czynnikiem, który powoduje, że magazyny samoobsługowe cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem na krajowym rynku, jest stale rosnący poziom urbanizacji. Ze względu na fakt, że stale wzrasta wskaźnik ludności żyjącej w miastach, dochodzi do wyraźnej intensyfikacji zabudowy. W efekcie ceny nieruchomości rosną. A to oznacza, że mieszkańcy miast dysponują coraz mniejszą powierzchnią, która można by przeznaczyć na przechowywanie różnych rzeczy.

Kolejnym czynnikiem, który sprzyja dynamicznemu rozwojowi rynku self storage w naszym kraju, jest wyraźny wzrost standardu życia. Wyższy standard życia idzie w parze z większą konsumpcją, z większymi wydatkami. Jednoczenie na zakupione rzeczy ich właściciele potrzebują dodatkowej powierzchni. W przypadku przedmiotów, które powinny być przechowywane w neutralnych warunkach (temperatura, wilgotność), nowoczesne magazyny self storage są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. W tym miejscu warto podkreślić, że firmy oferujące tego rodzaju usługi, kładą bardzo duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa. Do tego klienci maja całodobowy dostęp do swoich komórek.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL