Jak przechowywać wino?

Coraz częściej słyszy się o osobach, które tworzą własne kolekcje win. To wspaniałe hobby dla koneserów tego trunku. Pewnym jednak problemem jest właściwe przechowywanie wina. Zwłaszcza, jeśli we własnym domu nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem. I tym z razem z pomocą przyjdą Wam samoobsługowe komórki magazynowe – to wygodny sposób na przechowywanie kolekcji wina.

Warto od razu zaznaczyć, że tworzenie kolekcji wina nie jest bynajmniej proste. Wiele zależy do tego, czy chcecie korzystać z tego szlachetnego trunku jako koneserzy czy raczej traktujecie taką kolekcję jako swego rodzaju inwestycję. Nie ma na szczęście potrzeby kupować starych, bardzo drogich win. Sensownym rozwiązaniem jest także zakup win młodszych i czekanie, aż osiągną pożądany wiek.

Chyba każdy wie doskonale, że w przypadku leżakujących win bardzo ważne są warunki ich przechowywania. Między innymi wino powinno być przechowywane w ciemności. Eksperci są zdania, że promieniowanie UV ma bardzo zły wpływ na wino w butelkach. Z drugiej strony żarówki LED nie szkodzą trunkowi. Jak widać, jak najbardziej można przechowywać wino w komórce magazynowej. To w zasadzie gwarancja, że szkodliwe promienie słoneczne nie będą oddziaływać na wino. Jeśli zdecydujecie się na ofertę magazynów samoobsługowych Stokado, na pewno uda Wam się wybrać komórkę magazynową o odpowiedniej powierzchni.

Bardzo ważne, jeśli chodzi o właściwe przechowywanie wina, jest jego prawidłowe leżakowanie. Dlatego też, nawet jeśli zdecydujecie się na wykorzystanie komórki self storage, zachęcamy Was zdecydowanie o przemyślanego umiejscowienia wina. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wstawieniem do komórki odpowiedniego regału na wino. Najniżej powinno sie układać wina białe i różowe (tam temperatura jest niższa). Z drugiej strony warto zadbać także o to, aby te butelki, które zamierzacie wkrótce otworzyć, znajdowały się w miejscu łatwo dostępnym. Pamiętajcie, że butelki powinny leżeć w taki sposób, aby ich korek był zanurzony w winie. Najlepiej byłoby położyć je tak, żeby etykiety były skierowane do góry. Dzięki temu można szybciej sprawdzić, z jakim winem mamy do czynienia.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL