Jak przechowywać sprawny sprzęt AGD?

Jeśli posiadasz sprzęty AGD, których aktualnie nie użytkujesz, zapewne potrzebujesz miejsca na ich składowanie. Przechowywanie sprzętu AGD po zakupie wymaga odpowiedniej przestrzeni. Dla większości z nas lodówka, zmywarka czy kuchenka gazowa, które w tej chwili nie są potrzebne lub czasowo nie używane, stanowią pewien problem. Sprzęty te nie należą do małych i zwykle w mieszkaniu lub domu rodzinnym po prostu nie mamy miejsca na ich prawidłowe składowanie. Przechowywanie nieużywanej lodówki, zamrażarki czy telewizora wymaga poza tym odpowiednich warunków. Oczywiście, pewnym rozwiązaniem są garaże i piwnice. Panujące tam warunki nie są jednak niestety w większości odpowiednie do przechowywania sprzętu AGD, który jest dość podatny na uszkodzenia. Rozwiązaniem jest Self Storage – boksy magazynowe, komórki i inne powierzchnie do wynajęcia, w których przechować możesz dosłownie wszystko, od dokumentów czy niepotrzebnych drobiazgów po meble i sprzęt AGD.

Warunki przechowywania sprzętu elektronicznego w magazynie

Zastanawiasz się jak przechowywać nieużywaną lodówkę? Czy zamrażarka może stać w piwnicy? Czy lodówka może stać w garażu? Niestety, większość tego typu pomieszczeń charakteryzuje się dużą wilgotnością i niską temperaturą. Niskie temperatury oraz wilgoć to dwa czynniki, które mają bardzo negatywny wpływ na przechowywany sprzęt AGD. Z tego względu nie powinno się przechowywać sprzętu elektronicznego w piwnicy lub garażu. Pamiętaj o tym, że chodzi o urządzenia, które wbrew pozorom są bardzo delikatne i po kilku miesiącach przechowywania w wilgotnej piwnicy piekarnika, zmywarki, zamrażarki czy lodówki możesz już ich nie uruchomić. Z tego powodu zdecydowanie lepszym pomysłem jest magazynowanie sprzętu AGD w boksie Self Storage. Panuje tu optymalna temperatura do przechowywania sprzętu elektronicznego i odpowiednia wilgotność powietrza. Zapewniają one dobre warunki dla sprzętu AGD i dają gwarancję, że nie ulegnie on zniszczeniu, niezależnie od długości przechowywania.

Self Storage – bezpieczne przechowywanie sprzętu AGD

Jeśli zależy Ci na tym, aby z posiadanego sprzętu AGD korzystać przez dłuższy czas, zastanów się nad wynajęciem magazynu Self Storage. Przechowalnia rzeczy to naprawdę bardzo dobrze rozwiązanie, a koszty użytkowania magazynu samoobsługowego wbrew pozorom nie są zbyt wysokie. Co istotne, możesz dobrać komórkę o metrażu odpowiednim do Twoich potrzeb – w Stokado oferujemy małe komórki o powierzchni już od zaledwie 1 m2. Poza tym, boxy magazynowe czy małe magazyny możesz wynająć nawet na krótki czas – oferujemy umowę najmu już od 14 dni, bez żadnych zobowiązań na wynajem długoterminowy. Nasze powierzchnie magazynowe są czyste, z kontrolowaną przez cały czas temperaturą i wilgotnością powietrza, a Ty masz do nich dostęp przez całą dobę.

Temperatura i warunki przechowywania sprzętu elektronicznego w magazynie

Jak już wspomnieliśmy, niskie temperatury oraz wilgoć to najwięksi wrogowie przechowywanego sprzętu AGD. Stawiając na komórki magazynowe, nie musisz obawiać się żadnego z tych dwóch problemów. Dlaczego warunki przechowywania sprzętu elektronicznego w magazynie sa tak optymalne?

  • W magazynach samoobsługowych jest czysto,
  • panuje tutaj stała temperatura,
  • w boxach jest też sucho.

Możesz zatem bezpiecznie przechowywać lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, telewizor oraz inny sprzęt AGD podczas remontu czy przeprowadzki do nowego domu. Możesz również składować w magazynach sprzęt, jeśli wymieniasz go na nowy i chcesz tymczasowo przechować ten, którego już nie używasz.

W Self Storage dbamy o komfort naszych klientów. Nie musisz martwić się tym, że umieszczenie lodówki czy zamrażarki w boskie magazynowym będzie problematyczne. Nasi klienci mogą skorzystać na miejscu z wózków paletowych. To jeszcze nie wszystko. Na miejscu możesz także zakupić popularne materiały do pakowania, jak chociażby folię bąbelkową, folię stretch, kartony itd. W praktyce oznacza to, że dobrze zabezpieczysz przechowywany sprzęt przed osadzaniem się kurzu. Jest to wskazane zwłaszcza w przypadku, gdy zamierzasz korzystać z komórki Self Storage przez dłuższy czas.

Pamiętaj, że temperatura przechowywania sprzętu elektronicznego musi być stała i najgorsze, co możesz zrobić, to narazić lodówkę czy zamrażarkę na gwałtowne zmiany. Przechowywanie sprzętu AGD w odpowiednich warunkach gwarantowanych przez Self Storage daje Ci pewność, że Twój telewizor, piekarnik czy zmywarka będą działać niezawodnie nawet po długiej przerwie.

A jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa? Wiele osób zastanawia się nad tym, czy sprzęt AGD przechowywany w komórce Self Storage jest faktycznie bezpieczny. Komórki magazynowe są zamykane, a dostęp od nich ma tylko użytkownik. Co istotne, cały teren magazynu jest monitorowany oraz nadzorowany przez fizyczną ochronę. Nie musz zatem obawiać się o kwestie bezpieczeństwa – Twój sprzęt AGD będzie przechowywany w najlepszych, bezpiecznych warunkach!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL