fbpx

Jak przechowywać sprawny sprzęt AGD?

Sprzęty AGD, które nie są aktualnie użytkowane, potrzebują miejsca. Dla większości z nas lodówka, zmywarka, kuchenka gazowa itd., które w tej chwili nie są potrzebne, stanowią pewien problem. Ostatecznie sprzęty te nie należą bynajmniej do małych, zwykle w mieszkaniu lub domu rodzinnym po prostu nie mamy miejsca na ich prawidłowe przechowywanie. Oczywiście pewnym rozwiązaniem są garaże i piwnice, jednak panujące w nich warunki nie są odpowiednie do przechowywania sprzętu AGD, który jest dość podatny na uszkodzenia.

Przechowywanie sprzętu w piwnicy?

Zastanawiasz się jak przechowywać nieużywaną lodówkę? Czy zamrażarka może stać w piwnicy? Czy lodówka może stać w garażu? Dlaczego właściwie nie powinno się przechowywać sprzętu AGD w piwnicy lub garażu? To pytanie zadaje sobie na pewno wielu osób. Pamiętajmy o tym, że chodzi o urządzenia, które są bardzo delikatne (wbrew pozorom!). Niskie temperatury oraz wilgoć to dwa czynniki, które mają bardzo negatywny wpływ na przechowywany sprzęt AGD. Nie zdziwi się, jeśli po kilku miesiącach przechowywania w wilgotnej piwnicy piekarnika, zmywarki, zamrażarki czy lodówki już jej nie włączysz.

Jeśli zależy Ci na tym, aby z posiadanego sprzętu AGD korzystać przez dłuższy czas, zastanów się nad wynajęciem magazynu self storage. To naprawdę bardzo dobrze rozwiązanie. Od razu warto zaznaczyć, że koszty użytkowania magazynu samoobsługowego wbrew pozorom nie są zbyt wysokie. Co istotne, możesz jak najbardziej dobrać komórkę o odpowiednim metrażu. Przykładowo w Stokado oferujemy już małe komórki o powierzchni zaledwie 1 m2.

Temperatura przechowywania sprzętu elektronicznego

Jak już wspomnieliśmy, niskie temperatury oraz wilgoć to najwięksi wrogowie przechowywanego sprzętu AGD. Stawiając na komórki magazynowe, nie musisz obawiać się żadnego z tych dwóch problemów. Dlaczego właściwie? W magazynach samoobsługowych jest czysto, panuje stała temperatura, jest też sucho – możesz tutaj bezpiecznie przechowywać lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę itd. podczas remontu czy przeprowadzki do nowego domu.

Dbamy o komfort naszych klientów. Nie musicie martwić się tym, że umieszczenie lodówki czy zamrażarki w boskie magazynowym będzie problematyczne. Nasi klienci mogą skorzystać na miejscu z wózków paletowych. To jeszcze nie wszystko. Na miejscu możecie także zakupić popularne materiały do pakowania, jak chociażby folię bąbelkową, folię stretch, kartony itd. W praktyce oznacza to, że możecie dobrze zabezpieczyć przechowywany sprzęt przed osadzaniem się kurzu. Jest to wskazane zwłaszcza w przypadku, gdy zamierzacie korzystać z komórki self storage przez dłuższy czas.

A jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa? Wiele osób zastanawia się nad tym, czy sprzęt AGD przechowywany w komórce self storage jest faktycznie bezpieczny. Komórki magazynowe są zamykane, dostęp od nich ma tylko użytkownik. Co istotne, cały teren magazynu jest monitorowany oraz nadzorowany przez fizyczną ochronę. Nie musicie zatem obawiać się o kwestie bezpieczeństwa.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL