Gdzie schować sprzęt zimowy i odzież zimową po sezonie?

Deski snowboardowe, narty, łyżwy, sanki dla dzieci, sprzęt hokejowy – tych i wielu innych sprzętów używamy właśnie zimą. Po sezonie są to przedmioty, które zajmują tylko miejsce w domu. Jeśli mieszkacie w bloku, na pewno zastanawiacie się, gdzie na czas od wiosny do kolejnej zimy schować sprzęt sportowy oraz ciężkie zimowe ubrania. My ze swej strony polecamy Wam magazyny self storage. We Wrocławiu i Poznaniu możecie skorzystać z oferty Stokado.

Oczywiście, jeśli chcecie, aby Wasz sprzęt zimowy przetrwał w dobrej kondycji do następnej zimy, musicie zwrócić uwagę na jego konserwację. Przede wszystkim należy wszystko, co chcecie przechować, dokładnie oczyścić, usunąć ewentualne uszkodzenia, zakonserwować przy pomocy specjalnych preparatów i zabezpieczyć przed kurzem. Ten ostatni krok nie jest zbyt skomplikowany – wystarczy owinąć przechowywane przedmioty folią stretch, aby móc w następnym sezonie od razu z nich korzystać.

Kolejnym problemem jest właściwe przechowywanie kurtek puchowych, ciężkich płaszczy czy butów zimowych. Jeśli chodzi o odzież zimową dla całej rodziny, jej przechowywanie może okazać się nieco problematyczne, ponieważ potrzeba na to naprawdę sporo miejsca. Również w tym przypadku komórka magazynowa self storage jest odpowiednim miejscem. Warto w tym miejscu podkreślić, że w komórkach self storage panuje stała temperatura i jest sucho. A to oznacza, że odzieży nic nie zaszkodzi. Nie musisz się martwić, że wilgoć uszkodzi skórzane buty lub puchowe kurtki. Przed przewiezieniem do magazynu warto puchowe kurtki i płaszcze umieścić w specjalnych pokrowcach lub przynajmniej nakryć folią. Buty należy dobrze oczyścić (zwłaszcza z soli) i napastować.

Wiele osób, które zastanawiają się nad skorzystaniem z magazynów slef stoage obawiają się kosztów tego rozwiązania. Na szczęście nie są one wcale tak wysokie! Jeśli zdecydujecie się na małą komórkę, musicie liczyć się z miesięcznym kosztem rzędu kilkudziesięciu złotych. To na pewno mniej niż zapłacilibyście za wynajem dodatkowego pomieszczenia gospodarczego.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL