fbpx

Za małe mieszkanie? Wynajmij komórkę magazynową!

Chyba każdy zgodzi się z tym, że metraż typowego mieszkania w bloku nie należy do zbyt dużych. Z czasem coraz ciężej jest pomieścić się na kilkudziesięciu metrach kwadratowych, zwłaszcza jeśli mamy dzieci. Zabawki dziecięce, odzież kilku osób, sprzęt sportowy, nieużywane meble i sprzęty RTV – na to wszystko często po prostu nie ma miejsca. Co można zrobić?

Jeśli środki na to pozwalają, możesz oczywiście pomyśleć o zakupie większego mieszkania. Jednak w tym przypadku możesz być pewien, że z czasem problem braku miejsca się powtórzy. Wiadomo, że z czasem magazynujemy coraz większą liczbę rzeczy, które niestety potrzebują miejsca. My zachęcamy Cię do poszerzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Wynajem komórki magazynowej na Twoje skarby na pewno będzie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego mieszkania. W przypadku najmniejszych komórek tego typu (w Stokado możesz wynająć boksy magazynowe już od 1 m2) koszt miesięczny to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Czy taka mała komórka magazynowa wystarczy? Wbrew pozorom 1 m2 to naprawdę bardzo dużo. Boks o tej powierzchni może pomieścić bez większego problemu aż 12 kartonów tekturowych o typowych wymiarach. Oprócz tego możesz wstawić tutaj także bagażnik samochodowy, rower dziecka albo narty. Jeśli więc szukasz dodatkowej powierzchni do przechowywania sprzętu sportowego swojego i dzieci, taka nieduża komórka będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z drugiej strony jednak jak najbardziej możesz wynająć także większą komórkę np. na czas remontu lub wyprowadzki. W Stokado dostępne są komórki o powierzchni 1-25 m2.

Jeśli wynajmowana komórka magazynowa ma być swego rodzaju uzupełnieniem Twojego mieszkania, postaraj się korzystać z niej jak najbardziej funkcjonalnie. W praktyce oznacza to, że warto na pewno zadbać o rozsądne układanie swoich rzeczy w komórce. Te przedmioty, z których korzystasz stosunkowo często, ustawa w pobliżu drzwi. Lekkie kartony ustawiaj na tych cięższych. Co jakiś czas warto także w wynajmowanej komórce magazynowej zrobić porządki i np. pozbyć się przedmiotów już niepotrzebnych z różnych przyczyn.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
pl_PL