Za małe mieszkanie? Wynajmij komórkę magazynową!

Chyba każdy zgodzi się z tym, że metraż typowego mieszkania w bloku nie należy do zbyt dużych. Z czasem coraz ciężej jest pomieścić się na kilkudziesięciu metrach kwadratowych, zwłaszcza jeśli mamy dzieci. Zabawki dziecięce, odzież kilku osób, sprzęt sportowy, nieużywane meble i sprzęty RTV – na to wszystko często po prostu nie ma miejsca. Co można zrobić?

Jeśli środki na to pozwalają, możesz oczywiście pomyśleć o zakupie większego mieszkania. Jednak w tym przypadku możesz być pewien, że z czasem problem braku miejsca się powtórzy. Wiadomo, że z czasem magazynujemy coraz większą liczbę rzeczy, które niestety potrzebują miejsca. My zachęcamy Cię do poszerzenia Twojej przestrzeni życiowej.

Wynajem komórki magazynowej w self storage na Twoje skarby na pewno będzie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego mieszkania. W przypadku najmniejszych komórek tego typu (w Stokado możesz wynająć boksy magazynowe już od 1 m2) koszt miesięczny to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Czy taka mała komórka magazynowa wystarczy? Wbrew pozorom 1 m2 to naprawdę bardzo dużo. Boks o tej powierzchni może pomieścić bez większego problemu aż 12 kartonów tekturowych o typowych wymiarach. Oprócz tego możesz wstawić tutaj także bagażnik samochodowy, rower dziecka albo narty. Jeśli więc szukasz dodatkowej powierzchni do przechowywania sprzętu sportowego swojego i dzieci, taka nieduża komórka będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Z drugiej strony jednak jak najbardziej możesz wynająć także większą komórkę np. na czas remontu lub wyprowadzki. W Stokado dostępne są komórki o powierzchni 1-25 m2.

Jeśli wynajmowana komórka magazynowa ma być swego rodzaju uzupełnieniem Twojego mieszkania, postaraj się korzystać z niej jak najbardziej funkcjonalnie. W praktyce oznacza to, że warto na pewno zadbać o rozsądne układanie swoich rzeczy w komórce. Te przedmioty, z których korzystasz stosunkowo często, ustawa w pobliżu drzwi. Lekkie kartony ustawiaj na tych cięższych. Co jakiś czas warto także w wynajmowanej komórce magazynowej zrobić porządki i np. pozbyć się przedmiotów już niepotrzebnych z różnych przyczyn.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL