Czas na wiosenne porządki! Ciesz się wolną przestrzenią w domu!

Koniec zimy to czas, kiedy warto pomyśleć o gruntownych porządkach w domu. Wiele osób chce po prostu odgruzować przestrzeń wokół siebie. A to nie zawsze jest takie proste – mogą to potwierdzić zwłaszcza osoby, które mieszkają w niezbyt dużym mieszkaniu w bloku. Jak przeprowadzić szybko i sprawnie wiosenne porządki? Co zrobić z nadmiarem rzeczy? Pomożemy Wam wszystko zorganizować.

Przede wszystkim zacznij od segregacji swojego dobytku. Co to znaczy? Zastanów się po prostu, których rzeczy w ogóle nie będziesz już potrzebować i które przydadzą Ci się dopiero w kolejnym sezonie zimowym. Ubrania, sprzęty i bibeloty, które uważasz za zbytecznie, niepotrzebnie zajmują cenna przestrzeń w Twoim mieszkaniu. Te najbardziej zniszczone przedmioty możesz po prostu wyrzucić. Natomiast te, które mogą się jeszcze komuś sprzedać, sprzedaj lub oddaj. Z pomocą tak popularnych obecnie internetowych serwisów ogłoszeniowych na pewno załatwisz wszystko szybko i bezproblemowo.

A co z przedmiotami, których jak najbardziej jeszcze użyjesz, gdy nadejdzie kolejna zimna pora roku? Chodzi tutaj chociażby o ciężkie okrycia wierzchnie, opony zimowe czy zimowy sprzęt sportowy. To rzeczy, które zajmują sporo miejsca, a wiosną i latem są zupełnie nieprzydatne. Nie musisz jednak się męczyć. Gdy tylko się ociepli, po prostu wynajmuj komórkę magazynową w obiekcie self storage. W samoobsługowych komórkach magazynowych jest sucho i panuje stała temperatura, zatem nawet po całym sezonie przechowywania Twoje rzeczy będą w doskonałym stanie.

Gdy tylko uporasz się z segregacją Twojego dobytku, możesz przejść do czyszczenia wszelkich powierzchni w mieszkaniu. Wnętrza szafek możesz przetrzeć miękką wilgotną ściereczką z odrobiną soku z cytryny. Tekstylia np. firany, zasłony, narzuty należy dobrze uprać. Zwróć uwagę na to, czy możesz użyć pralki czy będzie wskazana wizyta w pralni. Wiosna to także czas, kiedy warto zadbać o pozbycie się kurzy ze ścian, sufitu, a także karniszy i żyrandola. Warto zwrócić uwagę na trudno dostępne miejsca, które często pomijane są podczas rutynowych porządków, np. miejsca za meblami, pralką, za grzejnikami itd.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL