Jak przechowywać odzież zimową po sezonie?

Przechowywanie ubrań zimowych… Jeśli ten temat pojawia się u Ciebie każdej wiosny, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz tu wiele cennych porad i kilka sprytnych wskazówek jak przechowywać zimowe kurtki i płaszcze. Nie da się zaprzeczyć, że ciężka zimowa garderoba zajmuje stosunkowo dużo miejsca. Problematyczne są zwłaszcza okrycia wierzchnie, które w przypadku kilkuosobowej rodziny wraz z ciepłym obuwiem mogą zająć niemal całą szafę. A dochodzą jeszcze czapki, szaliki, rękawiczki. Kiedy przychodzi wiosna, a więc czas zmiany garderoby na lżejszą, może się to okazać problematyczne. Jak przechowywać odzież zimową po sezonie? Poznaj odpowiedź na to pytanie.

Pomysły na przechowywanie ubrań od czego zacząć?

Przechowywanie ubrań zimowych w dużej szafie w domu? Czemu nie? Niezależnie od tego, gdzie będziesz trzymać ubrania sezonowe, zacznij od ich uprania. Dlaczego to takie ważne? Nieprana odzież przyciąga mole, dotyczy to zwłaszcza futer i odzieży wełnianej. To produkty, które zawierają keratynę, a ta jest przysmakiem moli. Jeśli chcesz uniknąć zniszczeń spowodowanych przez te owady, upierz odzież zimową, a do kartonów na czas jej przechowywania włóż zapachowe woreczki. Wybierz te o aromacie lawendy i cedru. Od czasu do czasu sprawdź stan ubrań i skontroluj, czy szkodniki nie podgryzają Twojej garderoby. Uszkodzona odzież nadaje się tylko do kosza. Mole nie lubią światła słonecznego, więc regularnie otwieraj drzwi szafy – koniecznie w ciągu dnia, aby wpuścić tam nieco słońca.

Przechowywanie ubrań w małym mieszkaniu może do piwnicy?

Gdzie przechowywać odzież zimową? Wielu mieszkańców bloków rozważa przeniesienie ich do piwnicy. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie. W piwnicach zwykle panuje dość wysoka wilgotność powietrza. Inne problemy to stęchły zapach oraz pleśń. Do pewnego stopnia można zredukować te problemy np. używając saszetek zapachowych. Ale to rozwiązanie krótkotrwałe i niezbyt skuteczne. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje wełniane płaszcze czy puchowe kurtki przetrzymały w dobrej kondycji kilka sezonów, zachęcamy Cię do przechowywania ich w miejscu suchym, w którym panuje stała temperatura. Jakie mamy pomysły na przechowywanie ubrań zimowych?

Przechowywanie ubrań bez szafy wynajmij magazyn!

Oczywiście rekomendujemy Ci magazyny Self Storage. Przechowywanie ubrań bez szafy w domu przestanie być kłopotliwe. Bez problemu znajdziesz tu komórkę magazynową o gabarytach odpowiednich do Twoich potrzeb. W takiej komórce możesz przechowywać bezpiecznie zarówno odzież, jak i obuwie. Nie musisz martwić się tym, że np. wahania temperatury (problem na strychach) czy zbyt wysoka wilgotność (w piwnicach) nadszarpnie jakość materiałów.

Poniżej kilka wskazówek, jak zwolnić miejsce w szafie i odpowiednio przechowywać ubrania w magazynie, aby panował tam wzorowy porządek:

  • Drobne elementy garderoby zapakuj w podpisane torby lub pojemniki, żeby pojedyncze sztuki odzieży nigdzie się nie zgubiły.
  • Buty schowaj do pudełek. Zabezpieczy je to przed kurzem. Pudła poukładaj jedno na drugim, żeby maksymalnie wykorzystać miejsce i uporządkować przestrzeń.
  • Okrycia zimowe możesz przechowywać w tradycyjnych kartonach lub w workach próżniowych. To drugie rozwiązanie jest wskazane, jeśli zależy Ci na maksymalnej oszczędności miejsca. Kurtki schowaj w pokrowce na ubrania.
  • Długie płaszcze powieś w pokrowcach na specjalnym wieszaku, wtedy unikniesz zagnieceń. W magazynie możesz zamontować drążek rozporowy. Powieszone tam ubrania sezonowe (np. kardigan, golf, wełniane sukienki) nie będą się gnieść, więc unikniesz dodatkowego prasowania.

Nasza przechowalnia rzeczy to dobry sposób na przechowywanie ubrań zimowych. W magazynach Self Storage zmieści się cała zawartość Twojej szafy! Więc jeśli nie masz pojemnej garderoby, skorzystaj z naszej oferty. Zapraszamy!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL