fbpx

Jak przechowywać odzież zimową po sezonie?

Nie da się zaprzeczyć, że ciężka zimowa garderoba zajmuje stosunkowo dużo miejsca. Problematyczne są zwłaszcza okrycia wierzchnie, które w przypadku kilkuosobowej rodziny wraz z obuwiem zimowym mogą zająć po prostu całą szafę. Kiedy przychodzi wiosna, a więc czas zmiany garderoby na lżejszą, może się to okazać problematyczne. Jak przechowywać odzież zimową po sezonie? W naszym spisie znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Niezależnie od tego, gdzie będziesz przechowywać swoje ubrania zimowe, zacznij od ich uprania. Dlaczego to takie ważne? Nieprana odzież przyciąga mole, dotyczy to zwłaszcza futer i odzieży wełnianej. To produkty, które zawierają keratynę, a ta jest przysmakiem moli. Jeśli chcesz uniknąć zniszczeń powodowanych przez te owady, upierz odzież zimową, a do kartonów na czas przechowywania jej włóż zapachowe woreczki. Najlepsze będą zapachu lawendy i cedru. Mole nie lubią światłą słonecznego, dlatego dobrym rozwiązaniem było wpuszczanie co jakiś czas światła słonecznego do przechowanej odzieży.

Gdzie przechowywać odzież zimową? Wielu mieszkańców bloków zastanawia się nad piwnicą. To jednak nie jest dobre rozwiązanie. W piwnicach zwykle panuje dość wysoka wilgotność. Inne problemy to stęchły zapach oraz pleśń. Oczywiście można do pewnego stopniu tego rodzaju problemy zredukować np. używając saszetek zapachowych, jeśli jednak zależy Ci na tym, aby Twoje wełniane płaszcze czy puchowe kurtki przetrzymały w dobrej kondycji kilka sezonów, zachęcamy Cię do przechowywania ich w miejscu suchym, w którym panuje stała temperatura. Czyli gdzie?

Oczywiście rekomendujemy Ci magazyny self storage. Bez problemu znajdziesz komórkę magazynową o odpowiednich do Twoich potrzeb gabarytach. W takiej komórce możesz przechowywać bezpiecznie zarówno odzież jak i obuwie. Nie musisz martwić się tym, że np. wahania temperatury (problem na strychach) czy zbyt wysoka wilgotność nadszarpnie jakość materiałów. Możecie ubrania zimowe przechowywać w tradycyjnych kartonach lub w workach próżniowych. To drugie rozwiązanie jest wskazane, jeśli zależy Wam na maksymalnej oszczędności miejsca.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL