fbpx

Przeprowadzka bez stresu. Czy to możliwe?

Wszyscy wiemy doskonale, że każda przeprowadzka to duże przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba zaplanować całą operację wraz ze szczegółami. Czy można w ogóle przeprowadzić się bez stresu? Na szczęście tak! Mamy dla Was kilka porad, które pomogą Wam bez większych problemów przenieść się do nowego miejsca zamieszkania. Mamy nadzieję, że nasz wpis okaże się być pomocny.

Zacznij od selekcji swojego dobytku! Chyba każdy z nas przyzna, że z biegiem lat w naszych domach gromadzone są liczne, niekoniecznie potrzebne przedmioty, które jedynie zabierają miejsce. Na co dzień nie są one może zbyt problematyczne, jednak ich transport w nowe miejsce może okazać się po prostu niezbyt rozsądnym rozwiązaniem. Może zatem warto przy okazji przeprowadzki pozbyć się starych czasopism, książek, ubrań, bibelotów, nieużywanego sprzętu sportowego itd.?

Zapakuj swoje rzeczy w odpowiedni sposób! Bezpieczny przewóz rzeczy do nowego mieszkania wymaga ich ergonomicznego zapakowania. Użyj wytrzymałych kartonów oraz folii bąbelkowej. W przypadku kruchych przedmiotów warto zadbać o odpowiednią amortyzację. Obecnie możesz użyć specjalnych wypełniaczy do kartonów.

Opisz kartony! Wbrew pozorom to bardzo ważne, jeśli chcesz uniknąć chaosu przy późniejszym rozpakowywaniu w nowym domu lub mieszkaniu. Markerem opisz w widocznym miejscu kartony – na każdym pudle powinna znaleźc się informacja, co ono zabiera. Warto także umieścić nazwę pomieszczenia, do którego dany karton powinien trafić.

Znajdź magazyn self storage! Zdarza się, że przeprowadzka z różnych przyczyn się nieco przedłuża. Pewnym problemem może być też sytuacja, kiedy szukamy miejsca na rower, sprzęt sportowy lub odzież sezonową. W obu przypadkach rozwiązaniem jest magazyn self storage, który oferuje komórki do wynajęcia. Zapakowane w kartony i foliowe worki przedmioty możesz jak najbardziej umieścić w tego typu magazynie. Bez problemu znajdziesz boks o powierzchni dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb. Co istotne, okres wynajmu możesz także dostosować do Twoich potrzeb. Mieszkańców Wrocławia, Poznania oraz Bydgoszczy zapraszamy do skorzystania z usług Stokado.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL