Przeprowadzka bez stresu. Czy to możliwe?

Każda przeprowadzka to duże przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba zaplanować całą operację wraz ze szczegółami – od pakowania, przez transport, aż po przechowywanie rzeczy i ich rozpakowywanie. Czy można w ogóle przeprowadzić się bez stresu? Na szczęście tak! Mamy dla Was kilka porad, które pomogą Wam bez większych problemów przenieść się do nowego miejsca zamieszkania. Mamy nadzieję, że nasz wpis okaże się pomocny.

Przeprowadzka – porady na dobry początek

Jak przygotować się do przeprowadzki? Zacznij od selekcji swojego dobytku! Chyba każdy z nas przyzna, że z biegiem lat w naszych domach gromadzone są liczne, niekoniecznie potrzebne przedmioty, które jedynie zabierają miejsce. Na co dzień nie są one może zbyt problematyczne, jednak ich transport w nowe miejsce to po prostu niezbyt rozsądne rozwiązanie. Może zatem warto przy okazji przeprowadzki pozbyć się starych czasopism, książek, ubrań, bibelotów, nieużywanego sprzętu sportowego itd.? Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami? Zorganizuj wyprzedaż sąsiedzką. Rzeczy, których nie chcesz przewozić do nowego miejsca, mogą przydać się innym. A te, które nie nadają się do sprzedaży, po prostu wyrzuć.

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Bezpieczny przewóz rzeczy do nowego mieszkania wymaga ich ergonomicznego zapakowania. Użyj wytrzymałych kartonów oraz folii bąbelkowej. Skąd wziąć pudełka? Najlepiej kupić solidne kartony przeprowadzkowe, które są wytrzymałe i nie rozerwą się przy transporcie. Możesz dodatkowo zabezpieczyć je taśmą. W przypadku kruchych i cennych przedmiotów warto zadbać o odpowiednią amortyzację. Obecnie możesz użyć specjalnych wypełniaczy do kartonów. Jeśli spakujesz swoje rzeczy w prawidłowy sposób, masz gwarancję, że rozpakujesz je w niezmienionej formie!

Kartony do przeprowadzki – opisz je!

Jeśli chcesz uniknąć chaosu przy późniejszym rozpakowywaniu pudeł w nowym domu lub mieszkaniu – dokładnie opisz wszystkie kartony. Na każdym pudełku powinna znaleźć się informacja, co ono zawiera. Warto także umieścić nazwę pomieszczenia, do którego dany karton powinien trafić. Rzeczy znajdą się od razu w docelowym miejscu i nie będzie ich trzeba ponownie przenosić.

Przeprowadzka do nowego mieszkania – sprawne pakowanie

Jeśli kartony są spakowane, czas na inne bagaże. Przed przyjazdem firmy przeprowadzkowej sprawdź, czy pozostałe rzeczy są dobrze zabezpieczone. Meble możesz owinąć folią stretch, żeby uniknąć drobnych zarysowań na ich powierzchni. Do przewiezienia np. kołder, koców, ręczników, śpiworów możesz użyć dużych worków na śmieci. Worki są pojemne i mają uchwyty, więc nadadzą się do transportu tekstyliów. Zawartość szaf zapakuj w torby i walizki. Ubrania na wieszakach włóż w specjalne pokrowce – będą od razu gotowe do powieszenia. Drobne rzeczy na co dzień (np. bielizna, kosmetyki, ładowarka do telefonu itp.) spakuj do bagażu podręcznego, żeby sprawnie i bez nerwów rozgościć się w nowym mieszkaniu.

Ile kosztuje przeprowadzka?

Jeśli czeka Cię przeprowadzka, na pewno zastanawiasz się: ile to będzie kosztować? Pomoc firmy przeprowadzkowej jest nieoceniona, jeśli masz do przewiezienia dużo wielkogabarytowych rzeczy, które nie zmieszczą się do auta osobowego. Koszt przewiezienia Twojego dobytku uzależniony jest od kilku czynników. Na podstawie tego, ile masz rzeczy i jak duże są bagaże, firma dopasowuje wielkość auta i ilość pracowników. A to wpływa na koszt całej usługi. Aby transport przeprowadzki poszedł sprawnie i bezproblemowo, warto z wyprzedzeniem omówić z firmą przeprowadzkową wszystkie warunki.

Przeprowadzka do innego miasta – gdzie przechować rzeczy?

Zdarza się, że przeprowadzka z różnych przyczyn nieco się przedłuża. Czasem nie wszystkie pomieszczenia w nowym domu są już gotowe i nie mamy gdzie przechować naszych bagaży. Pewnym problemem może być też sytuacja, kiedy szukamy miejsca na rower, sprzęt sportowy lub odzież sezonową. A lista rzeczy do nowego mieszkania wciąż rośnie…

W obu powyższych przypadkach rozwiązaniem jest magazyn Self Storage, który oferuje komórki do wynajęcia. Zapakowane w kartony i foliowe worki przedmioty możesz jak najbardziej umieścić w naszym magazynie. Bez problemu znajdziesz boks o powierzchni dostosowanej do Twoich indywidualnych potrzeb. Co istotne, okres wynajmu także możesz dostosować do Twoich potrzeb. Przechowalnia rzeczy w Self Storage to idealne rozwiązanie do trzymania nadprogramowych przedmiotów, które tymczasowo nie mieszczą się w Twoim mieszkaniu. Zapraszamy do skorzystania z usług Stokado mieszkańców Wrocławia, Poznania oraz Bydgoszczy. Znajdź magazyn Self Storage w swojej okolicy i uporządkuj przestrzeń, w której żyjesz!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL