Jak przechowywać pamiątki z podróży?

Pamiątki z wakacji to jeden z typowych elementów wakacji. O ile odzież lub przysmaki regionalne nie są zbyt problematyczne, o tyle regionalne rękodzieło, muszle, kamienie itd. mogą okazać się być pewnym problemem. Zwłaszcza, jeśli dużo podróżujemy a na co dzień mieszkamy w bloku, może się okazać, że z czasem po prostu braknie miejsca na przywiezione z bardziej egzotycznych miejsc pamiątki. Jak je przechowywać?

My ze swej strony rekomendujemy wszystkim wielbicielom egzotycznych podróży komórki magazynowe self storage. Jeśli z każdej podróży przywozicie jakieś pamiątki, na pewno przyda się Wam dodatkowa przestrzeń. Wiele osób obawia się, że wynajem komórki self storage wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. To nie prawda! Oczywiście wiele zależy od tego, na jaką powierzchnię się zdecydujecie. W przypadku najmniejszych komórek magazynowych (które są bardzo pojemne – wystarczy zapakować trofea z podróży w funkcjonalne kartony) koszty zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca. W miarę rozrastania się Twojej kolekcji cennych eksponatów z dalekich podróży możesz oczywiście wynająć większą komórkę.

Przed przeniesieniem swoich pamiątek do boksu magazynowego warto je z pewnością posegregować. Jeśli masz wiele pamiątek z różnych podróży, sprawdź, w jakim są stanie. Może okazać się, że części będziesz chciała się pozbyć. Te, które zdecydujesz się zostawić, powinieneś posegregować – tutaj przydadzą się oczywiście klasyczne kartony do pakowania, folia bąbelkowa (bardzo dobre zabezpieczenie kruchy przedmiotów) i tradycyjne worki foliowe.

Zadbaj o to, aby pamiątki zostały odpowiednio opakowane i opisane. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się po latach, skąd pochodzi dany eksponat w Twojej kolekcji. W przypadku kartonów odpowiednią informację możesz umieścić bezpośrednio na kartonie, natomiast na worki foliowe możesz zawsze nalepić kartkę informującą, co zawiera dany worek. Dobrze opisując swoje zbiory, unikniesz chaosu przy ewentualnym rozpakowaniu pamiątek.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL