Jak przechowywać dywany?

Wiosna to czas, kiedy wielu z nas decyduje się na przeprowadzenie mniej lub bardziej gruntownych porządków. A te często wiążą się z dość dużymi zmianami w aranżacji domu. Coraz częściej rezygnuje się z ciężkich dywanów na podłogach. Podłoga bez dywanu rzeczywiście wygląda bardziej nowocześnie, całe pomieszczenie sprawia wrażenie większego. Jak jednak prawidłowo przechowywać dywany? To dość istotna kwestia, bo przecież zawsze możesz zmienić zdanie i ponownie zdecydować się na rozłożenie dywanu.

My ze swej strony rekomendujemy komórki self storage. To uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni na swój dobytek. Jak najbardziej możecie w magazynie self storage przechowywać także dywany – na pewno uda Wam się znaleźć komórkę o odpowiedniej powierzchni (w Stokado najmniej komórki mają powierzchnię od 1 m2). Jeśli zamierzasz przechowywać swój dywan dłużej, bardzo ważne są odpowiednie warunki. W komórkach magazynowych panuje stała temperatura i jest sucho – to bardzo istotne!

Najpierw należy oczywiście dokładnie wyczyścić dywan. W pierwszej kolejności trzeba dywan dokładnie odkurzyć. Poza tym warto byłoby go wytrzepać, aby pozbyć się zalegających głębiej zanieczyszczeń. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście gruntowne upranie dywanu. Na szczęście można teraz bez problemu znaleźć profesjonalistów, którzy świadczą usługi w tym zakresie.

Kolejnym krokiem jest właściwe zwinięcie dywanu. Jeśli zależy Ci na tym, aby dywan po okresie przechowywania jak najbardziej nadawał się do użytkowania, musisz pamiętać o tym, by go dobrze zwinąć. Uwaga: absolutnie nie powinno się dywanu składać. Dlaczego to takie ważne? Chodzi o to, że z czasem w przypadku złożonego dywanu może dojść do powstania odkształceń a nawet załamań na jego powierzchni.

Ze względu na ochronę przed kurzem dobrze byłoby zawinąć dywan w papier. Dobrym rozwiązaniem jest chociażby syntetyczny papier Tyvek, który jest lekki, wytrzymały i w dodatku wodoodporny. Papier Tyvek przepuszcza powietrze, co jest jego dużą zaletą.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL