Magazyny self storage podbijają polski rynek

Chyba każdy z nas wie doskonale, że hotele dla rzeczy, czyli de facto magazyny samoobsługowe, to pomysł, który przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Tam magazyny samoobsługowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Tymczasem w Europie, a tym bardziej w Polsce, rynek self storage dopiero się rozwija. Jednak już teraz widać, że hotele dla rzeczy cieszą się bardzo duża popularnością także i u nas.

Pewnym problemem jest jeszcze fakt, że w Polsce zwyczajnie brakuje świadomości, że dodatkową przestrzeń na sprzęt sportowy, zimowe ubrania czy cenne pamiątki można po prostu wynająć. Do tego dochodzi fakt, że póki co magazyny self storage zlokalizowane są przede wszystkim w większych miastach. Jednak widać pozytywny trend na rynku – ze względu na wzrastające zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową stale powstają nowe obiekty tego typu.

Trzeba jednak przyznać, że w Polsce zainteresowanie wynajmem dodatkowej powierzchni także wzrasta. Ten trend widać chociażby w dużych miastach. Okazuje się, że z magazynów self storage w naszym kraju stosunkowo często korzystają firmy, którym nie zawsze opłaca się budowa magazynów. W takim przypadku firma musiałaby zainwestować w działkę, materiały budowlane, wreszcie w samą budowę. A tymczasem można od reki wynająć boks magazynowy – zarówno standardową komórkę jak i kontener magazynowy. W takim przypadku rozliczenie odbywa się wygodnie na podstawie faktury, która wynajemca może zaliczyć poczet kasztów firmowych.

Powoli magazyny self storage w Polsce zaczynają zyskiwać na zainteresowaniu także wśród klientów prywatnych. W tym przypadku notowany jest wzrost zainteresowania zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy to wiele osób planuje remont mieszkania. Na czas prac remontowych można swoje rzeczy przenieść do komórki self storage- dzięki temu pewne jest, że nie dojdzie do zniszczenia czy uszkodzenia mebli czy innych sprzętów w domu. Stosunkowo często magazyny samoobsługowe są wynajmowane także do przechowywania sprzętu sportowego, który poza sezonem zabiera tylko miejsce w domu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL