Dlaczego księgowy powinien wynająć magazyn self storage?

Magazyny self storage mają coraz więcej zwolenników także i w naszym kraju. I nie ma w tym nic zaskakującego. Pamiętajmy o tym, że najczęściej wynajem dodatkowej powierzchni magazynowej jest po prostu o wciel tańszy niż budową małego magazynu na własną rękę. Zresztą nie zawsze potrzebny jest taki magazyn na dłuższy czas. Do firm, które zdecydowanie powinny rozważyć skorzystanie z oferty magazynów samoobsługowych zaliczają się biura rachunkowe.

Dlaczego właściwie biuro rachunkowe potrzebuje magazyny self storage? Ten fakt można akurat bardzo prosto wytłumaczyć. Biura księgowe odpowiadają za dokumentację rachunkową swoich klientów. Najczęściej aż do końca roku rozliczeniowego wszelkie dokumenty księgowe, płacowe itd., przechowywane są przez dane biuro rachunkowe.

Pierwszy argument za umieszczeniem tych dokumentów w magazynie samoobsługowym to kwestie lokalowe. Jeśli dane biuro obsługuje np. kilkadziesiąt firm, oczywiste jest chyba dla każdego, że będzie ono potrzebować sporo miejsca na przechowywanie dokumentów. A nie zawsze warunki lokalowe na to pozwalają. I w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem są komórki magazynowe – w Stokado możecie bez problemu wybrać komórkę lub komórki o odpowiedniej dla Waszych potrzeb powierzchni.

Kolejna istotna kwestia to bezpieczeństwo. Dokumenty rachunkowe, płacowe itd. zawierają wiele poufnych informacji. A do tego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa muszą być przechowywane przez kilka kolejnych lat. Chcesz mieć pewność, że do tych dokumentów nie ma dostępu nikt niepowołany? Jeśli tak komórka self storage jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ obiekty magazynowego tego typu są monitorowane, a poza tym nadzorowane przez fizyczna ochronę. To wszystko w cenie najmu.

Warunki przechowywania to kolejna bardzo ważna sprawa, gdy chodzi o dokumenty firmowe. Stąd też najlepiej byłoby przechowywać je w miejscu suchym, gdzie panuje stała temperatura. A akurat oba te warunki spełniają nowoczesne komórki self storage. To kolejny argument za wynajmem magazynów przez biura rachunkowe.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL