Jak przechowywać szkło i ceramikę?

Szklane i ceramiczne przedmioty, które często wykorzystywane są w naszych domach i mieszkaniach, jako ozdobne bibeloty, mają jedną istotną wadę – są niestety bardzo kruche. W praktyce oznacza to, że ich transport (np. w podczas przeprowadzki lub remontu) oraz przechowywanie nie należą do najłatwiejszych. W naszym wpisie postaramy się podpowiedzieć Wam, na co należy zwrócić uwagę, aby delikatne przedmioty ze szkła i ceramiki nie uległy zniszczeniu.

Oczywiście jak najbardziej możesz wykorzystać komórkę self storage do przechowywania szkła i ceramiki. Jednak warto zadbać o odpowiednie zapakowanie tego rodzaju kruchych przedmiotów. Podstawą są oczywiście wytrzymale (szkło jest dość ciężkie) kartony z tektury. Warto w tym miejscu zaznaczyć od razu, że dobrym rozwiązaniem byłby kartony z uchwytami, które ułatwiają przenoszenie. Ze względu na wagę szklanych i ceramicznych przedmiotów zdecydowanie odradzamy Wam pakowanie kartonów do pełna. Jeśli przenosisz szkło i ceramikę podczas przeprowadzki, zadbaj o to, aby każdy karton został odpowiednio opisany.

Nie wolno zapominać także o odpowiedniej amortyzacji. Poszczególne naczynia i bibeloty ze szkła i ceramiki nie powinny się ze sobą stykać w kartonie, ponieważ to prosta droga do zniszczenia. Jeśli nie dysponujesz innym materiałem amortyzującym, możesz zastosować chociażby papier gazetowy i owinąć nim dokładnie każdy pojedynczy przedmiot w kartonie. My ze swej strony zachęcamy zdecydowanie do wykorzystania innych materiałów amortyzujących, dobrym pomysłem mogą być przykładowo wielorazowe poduszki powietrzne. Materiał ten jest trudny do zniszczenia, zapewnia znakomitą amortyzację. Inne materiały wypełniające, które przydadzą się do transportu i przechowywania delikatnych przedmiotów to: wypełniacz piankowy, folia bąbelkowa, granulat wypełniający – tzw. skropak.

Pamiętaj także o tym, aby właściwie ustawić karton ze szklanymi i ceramicznymi przedmiotami w magazynie self storage. Nie stawiaj na nim żadnych innych załadowanych kartonów. Najlepiej byłoby też odpowiednio opisać pudło, aby każdy wiedział, że znajdują się w nim przedmioty, które należy traktować ostrożnie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL