Jak przechowywać sprzęt fotograficzny?

Przechowywanie sprzętu fotograficznego nie jest takie proste. Przede wszystkim, jeśli zamierzasz z aparatu nie korzystać przez dłuższy czas, musisz pamiętać o jego właściwej konserwacji. Pamiętaj, że jeśli do wnętrza obiektywu przedostanie się kurz albo dojdzie do rozwoju grzyba, może to być problematyczne. Warto zatem zadbać o odpowiedni sposób przechowywania aparatu, aby uniknąć tego rodzaju problemów.

Przede wszystkim przed schowaniem aparatu należy go dokładnie oczyścić. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy aparatu nie będziesz używać przez dłuższy czas. Za pomocą szczoteczki należy usunąć kurz oraz inne zanieczyszczenia jak np. odciski palców czy tłuste plamy (do usuwania takich zabrudzeń przyda się jakaś miękka ściereczka). Sprzęt fotograficzny powinien być przechowywany w odpowiednim, szczelnym pojemniku, który będzie chronił zarówno przed pyłem jak i wilgocią.

Dobrym rozwiązaniem są chociażby specjalne hermetyczne witryny, które zapewniają przechowywanemu sprzętowi odpowiedni poziom wilgotności. Warto podkreślić, że tego rodzaju hermetyczne witryny są niejednokrotnie wyposażone w system regulacji wilgotności, który sterowany jest elektronicznie. Prostszym rozwiązaniem są wykonane z plastiku pojemniki, do których wraz ze sprzętem fotograficznym wkłada się środki osuszające.

Zachęcamy Cię do przechowywania Twojego sprzętu fotograficznego w magazynach self storage. W Stokado masz pewność, że w każdej komórce jest sucho, a poza tym panuje stała temperatura. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy o tym, że sprzęt fotograficzny jest także bardzo podatny na uszkodzenia mechaniczne. Może to być dość problematyczne, gdy przekładasz sprzęt fotograficzny z miejsca na miejsce w domu. A tymczasem w komórce magazynowej nie ma w zasadzie ryzyka, że aparat spadnie i dojdzie do poważnych uszkodzeń. Oczywiście także, jeśli chcesz skorzystać z oferty self storage, musisz zadbać o to, by aparat był dobrze opakowany. Także i w tym przypadku warto użyć szczelnego opakowania na aparat.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL