Bezpieczne mieszkanie w czasie urlopu

Planując urlop, koncentrujemy się zazwyczaj na takich kwestiach jak: nocleg, atrakcje turystyczne w miejscu docelowym itd. A to jednak nie wszystko. Trzeba pomyśleć także o tym, by zapewnić bezpieczeństwo swojemu mieszkaniu lub domowi. Każdy z nas ma w domu cenne przedmioty – gotówka, kolekcje numizmatyczne, biżuteria itd. – te i inne cenne przedmioty należy odpowiednio zabezpieczyć przed wyjazdem.

Dobrym rozwiązaniem są nowoczesne systemy alarmowe. Oprócz tego sprawdzają się także okna antywłamaniowe – pamiętajmy o tym, że statystycznie rzecz biorąc, włamywacze najczęściej przedostają się do mieszkania lub domu właśnie przez okno. Dobrym rozwiązaniem są także rolety antywłamaniowe.

Często na czas wyjazdu prosimy sąsiadów lub przyjaciół o doglądanie mieszkania. To rzeczywiście dobry pomysł. Jeśli jakaś blisko mieszkająca osoba będzie często zaglądać do Waszego mieszkania, może ona nie tylko podlać kwiaty, ale także zapalić światło, opuścić rolety, otworzyć okna itd. – to sygnały, na które zwracają uwagę potencjalni włamywacze. Widząc takie sygnały świadczące o tym, że ktoś jest w mieszkaniu, raczej zrezygnują z wtargnięcia do niego.

W nowoczesnych domach coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne systemy sterowania oświetleniem, żaluzjami itd. Za pomocą tego rodzaju innowacyjnych systemów możesz ustawić w aplikacji konkretną godzinę, o której w mieszkaniu zapali się światło, kiedy zasunięte zostaną rolety itd. Jednak nie każdy z nas dysponuje we własnym domu aż tak nowoczesnymi rozwiązaniami. Co zatem można zrobić, aby zabezpieczyć swój dobytek, a zwłaszcza cenne przedmioty na czas urlopu?

Zdecydowanie zachęcamy Was do przeniesienia najdroższych przedmiotów do komórki magazynowej typu self storage. Jak najbardziej możecie tego typu komórkę wykorzystać p prostu jak swego rodzaju skrytkę. Mamy dla was dobrą wiadomość – jak najbardziej możecie wynająć małą komórkę, już od 1 m2. To w zupełności wystarczy na skrytkę na cenne przedmioty. W Stokado możecie podpisać umowę naw na zaledwie tydzień.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL