Jak zdobyć darmowe kartony do przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki, wykorzystywane jest średnio kilkadziesiąt kartonów. Pudełka przydatne są także w celu przechowania rzeczy, dlatego magazyny self storage często wypełnione są właśnie kartonami. Zgromadzenie tak dużej ilości kartonów może być uciążliwe. Jak zdobyć pudełka do przeprowadzki za darmo?

Kartony do przeprowadzki – za darmo

Nie warto kupować kartonów za wysoką cenę, a z tych dekoracyjnych najlepiej od razu zrezygnować. W końcu pudełko na posłużyć wyłącznie do przechowania lub przewiezienia rzeczy. Nie oznacza to jednak, że kartony nie powinny być jakościowe. Wręcz przeciwnie, należy dobrać typ kartonu do rzeczy w nim przenoszonych. Dla cięższych przedmiotów odpowiednie będą kartony do przewożenia napojów, kosmetyków, sprzętów elektrycznych i innych rzeczy o wyższej wadze. Warto także sprawdzać oznaczenia widoczne na kartonie. Pudełka wykorzystywane w sklepach zazwyczaj są odpowiednio kategoryzowane, pod względem maksymalnego obciążenia. Gdzie można zdobyć darmowe kartony do przeprowadzki? Oto lista prawdopodobnych miejsc:

  1. Darmowe kartony w sklepach – bezzwrotne kartony często niepotrzebnie zajmują przestrzeń w sklepowych pomieszczeniach gospodarczych. Dlatego zwykle muszą być po prostu wyrzucane. Warto więc poprosić o udostępnienie tych kartonów! Dotyczy to zarówno osiedlowych sklepików, jak też sieciówek w typie Żabki czy Lidla, a także dużych sklepów, jak Carrefur lub Auchan. Uzyskanie zgodny z pewnością nie sprawi najmniejszego problemu. Dzięki temu, pracownicy unikną rozkładania kartonów, w celu ich wyrzucenia. Odpowiedź jest więc zazwyczaj twierdząca i kartony chętnie są odkładane. Warto jednocześnie dowiedzieć się, jaki typ towaru był przewożony w kartonach. Pozwoli to na perfekcyjne dopasowanie pudełek do potrzeb w trakcie przeprowadzki.
  2. Kartony zalegające w magazynach – nierzadko nadmiar kartonów przechowywany jest na terenie różnorakich magazynów i zakładów produkcyjnych. W tej sytuacji również pudełka zostaną najprawdopodobniej udostępnione bez żadnych problemów. Warto jednak wcześniej wykonać telefon i dowiedzieć się, czy takie pudełka rzeczywiście są dostępne. Pozwoli to także na ustalenie daty i godziny ich odbioru, ponieważ nie zawsze dostęp na teren takiego zakładu jest możliwy bez zapowiedzi. Darmowe kartony dostępne w miejscach tego typu są zazwyczaj solidne i grube.
  3. Darmowe kartony oferowane na portalach – warto przejrzeć ogłoszenia pojawiające się na portalach typu Gumtree.pl lub Olx.pl. Bardzo często ktoś chce zwyczajnie pozbyć się zalegających kartonów. Może to być osoba prywatna lub przedsiębiorca, na przykład właściciel sklepu. Można również skorzystać z siły portali społecznościowych. Dostępne są bowiem niezliczone grupy, zrzeszające mieszkańców miast i okręgów. Warto w takim miejscu zapytać o możliwość odbioru zalegających kartonów. Bez wątpienia znajdą się osoby, które zechcą oddać pudełka pozostałe po przeprowadzce.
  4. Czy sąsiedzi nie dysponują nadmiarem kartonów? Nierzadko okazuje się, że upragnione pudełka do przeprowadzki znajdują się w posiadaniu najbliższych sąsiadów. Warto więc zapytać o kartony w najbliższym otoczeniu!

Jak wypożyczyć kartony do przeprowadzki?

Często pojawia się problem nadmiaru kartonów pozostałych po przeprowadzce. Dlatego wiele osób zastanawia się nad opcją wypożyczenia kartonów na kilka dni, by później szybko i bezproblemowo się ich pozbyć. Taka opcja jest jak najbardziej możliwa. Najczęściej wypożyczenie kartonów oferowane jest przez firmy transportowe. Do duże udogodnienie na klientów firm przewozowych, dlatego taka praktyka jest stosowana coraz częściej. Cena wypożyczenia jest najczęściej bajecznie niska, dlatego to rozwiązanie często jest opłacalne. Istnieją nawet wypożyczalnie kartonów, pojemników i innych akcesoriów do pakowania. Takie firmy często dostarczają potrzebne akcesoria aż pod same drzwi. Pozwala to zaoszczędzić czas, który zwykle spędzamy na poszukiwaniach i transportowaniu zdobytych kartonów. Ostatnią opcją jest zakup kartonu. Istnieją firmy, które zajmują się wyłącznie sprzedażą pudełek, kartonów i innych rzeczy przydatnych do pakowania. W takim przypadku cena kartonu może wynieść zaledwie kilkadziesiąt groszy.

Jak zdobyć kartony zupełnie za darmo? To proste zadanie! Ewentualne trudności mogą pojawić się, gdy oferowane kartony nie są jakościowe. Wszystko zależne jest od potrzeb, a więc od oczekiwanej grubości i wielkości kartonu. Zazwyczaj jednak sklepy pękają w szwach od nadmiaru solidnych kartonów!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL