fbpx

Jak pakować i przechowywać kosmetyki czy perfumy?

Perfumy i kosmetyki to produkty szczególnie delikatne w transporcie. Jak je pakować, by umożliwić bezpieczny przewóz magazynowanie? Podpowiadamy!

Wysyłka oraz magazynowanie perfum i kosmetyków

Perfumy z reguły dostarczane są w formie szklanych buteleczek. Dlatego ich bezpieczny transport jest szczególnie utrudniony. Jednocześnie, zawartość paczki nierzadko jest nad wyraz kosztowna. Należy więc unikać sytuacji, w których produkt nie jest odpowiednio zabezpieczony. Nie chodzi tu tylko o zabezpieczenie przed zbiciem buteleczki!

W przypadku produktów z wysokiej półki należy uważać na wszelkie uszczerbki, które mogą wpływać na jakość wyrobu i jego opakowania. Perfumy nierzadko są już wcześniej opakowane w dedykowane im kartoniki. Czy takie opakowanie jest odpowiednie i wystarczy perfum umieścić w dodatkowym kartonie lub kopercie? Nic bardziej mylnego. Kartonik bez wypełnień nie jest bowiem trwałą formą ochrony produktu, który znajduje się w jego wnętrzu. Ponadto, już sam pomięty, pełen zagnieceń kartonik może budzić spore wątpliwości, co do jakości wyrobu. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kosmetyków do pielęgnacji i makijażu. Wiele zależne jest od tego, w jakiej formie oferowane są produkty. Często spotkać można opakowania szklane lub plastikowe – równie łatwe do uszkodzenia. W dodatku istotnym elementem wielu kosmetyków do makijażu są lusterka. Zatem w tym przypadku ostrożność jest szczególnie wskazana.

Co więcej, do uszkodzenia produktu może dojść zarówno w trakcie transportu, jak i w okresie magazynowania. Dlatego należy wyposażyć się w grube, trwałe kartony, które mogą być składowane również w ilościach hurtowych, bez ryzyka odkształceń. Nie mniej istotne są warunki w pomieszczeniu magazynowym. Z reguły określone są w tym celu warunki przechowywania. Zazwyczaj pomieszczenie powinno być suche, wskazana jest temperatura pokojowa i ochrona przed światłem słonecznym. W magazynach self storage Stokado dbamy o doskonałe warunki. Dla nas ważne są nawet pozornie nieistotne szczegóły, jak wilgotność powietrza i czystość wnętrza. Dlatego boxy do wynajęcia Stokado są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców chcących dopracować łańcuch dostawy.

Jak zapakować perfumy i kosmetyki?

W przypadku perfum i kosmetyków najważniejsza jest amortyzacja, a więc zabezpieczenie przedmiotu przed uszczerbkiem na skutek wstrząsów czy upadków. Jak więc pakować perfumy i kosmetyki?

  1. Wypełniacze – tradycyjnie polecane są odpowiednie wypełnienia do kartonów. Wyróżnić można pianki, kuleczki styropianowe, tekturę, papier do pakowania czy też wełnę drzewną.
  2. Opakowanie stabilizujące – nowoczesne firmy proponują opakowania membranowe. wyposażone w folię stabilizującą. W ich wnętrzu znajduje się foliowa wkładka, wewnątrz której należy umieścić produkt. Nierzadko w jednym kartonie znajdują się wydzielone części zabezpieczające poszczególne elementy zamówienia. Dzięki temu produkt jest odpowiednio zabezpieczony przed skutkami wstrząsów.
  3. Jakościowy karton – sam karton musi wyróżniać się wysoką gramaturą i jakością. W przypadku kosmetyków i perfum nie stosuje się więc kartonów z drugiej ręki. Kartony używane mogą być zawilgocone, a ich parametry nie zawsze są dostosowane do przewozu delikatnych przedmiotów. Dlatego kartony uzyskane chociażby w sklepie spożywczym nie będą przydatne w transporcie i przechowaniu kosmetyków.
  4. Odpowiednie oznaczenia – w zależności od rodzaju produktu opakowania powinny być odpowiednio znakowane. Wyróżnić można oznaczenia, takie jak „OSTROŻNIE, SZKŁO” „FRAGILE”, „KEEP DRY”, „NIE RZUCAĆ”. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatkowych oznaczeń typu „GÓRA/DÓŁ”. Instrukcja ta dotyczy kierunku ułożenia paczki w czasie transportu i przechowania. Ma to szczególne znaczenie chociażby w sytuacji, gdy zastosowana jest folia stabilizująca, ponieważ ta część znajduje się u dołu kartonu.
  5. Opakowanie ozdobne – inaczej przedstawiają się porady dotyczące opakowania samego produktu. W przypadku kosmetyków i perfum kosztowych zaleca się, by samo opakowanie dodatkowo zabezpieczało produkt przed wstrząsami. W tym celu najczęściej stosuje się styropianowe lub piankowe przegródki w jego wnętrzu. Tak unieruchomiony produkt jest odpowiednio chroniony. Nie mniej istotna jest estetyka i trwałość opakowania. Dlatego w przypadku renomowanych wyrobów warto stosować szczególnie jakościowe kartoniki lub pudełka wykonane z trwalszych materiałów.

Pakowanie i przewóz delikatnych produktów drogeryjnych może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście poszczególne działy branży logistycznej doskonale się rozwijają, zapewniając tym samym nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich są również magazyny do wynajęcia self storage Stokado. Zapewniamy doskonałe warunki – również dla branży kosmetycznej i perfumeryjnej!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL