Wakacje na studiach? Sprawdź, gdzie przechować rzeczy!

W czerwcu większość studentów zmierzy się z egzaminami. A później… czas na wakacje! Jeśli mieszkasz poza domem, być może w przyszłym roku czeka Cię kolejna zmiana lokum. Gdzie przechować rzeczy na czas wakacji? Sprawdź ofertę self storage Stokado!

Self storage Stokado – oferta dla studentów

W czasie studiów przeprowadzki odbywają się nadzwyczaj często. W okresie wakacyjnym studenci nie chcą opłacać lokum, w którym przecież nie przebywają. Wyjątkiem są sytuacje, gdy student organizuje pracę letnią w mieście gdzie studiuje. W pozostałych przypadkach po sesji nadchodzi czas pakowania i transportowania walizek do domu, by w październiku ponownie wyruszyć z całym dobytkiem do nowego mieszkania.

Wszystko to może nastręczać wielu trudności, zwłaszcza jeśli student w trakcie roku akademickiego zdecydował się na zakup mebli. W końcu nieumeblowane mieszkania są tańsze w wynajmie, więc zakup wyposażenia nie jest złym pomysłem. Niestety, wiele osób nie decyduje się na ten krok właśnie ze względu na częste przeprowadzki. Transport mebli wiąże się z wysokimi kosztami, a tego każdy student wolałby uniknąć. Podobny problem pojawia się w przypadku zakupu motocykla, roweru, nart czy innych rzeczy przydatnych w ciągu roku, lecz trudnych w transporcie.

Warto więc zwrócić uwagę na inne, mniej problematyczne, a zarazem niedrogie rozwiązania. Taką opcją jest właśnie wynajem boxu self storage. Wynajem magazynów nie powinien być już kojarzony z dużymi wydatkami, wielkimi halami na uboczach. Przeciwnie! Tak zwane magazyny samoobsługowe przybierają zazwyczaj formę kontenerów o różnym metrażu. Nie musisz rezygnować z zakupów i sprzętów – po prostu wybierz odpowiedni dla siebie box i przechowaj rzeczy latem, by jesienią szybko i bezproblemowo przetransportować je do nowego mieszkania.

Proponujemy kontenery na wynajem o wymiarach nawet od 1 m². W związku z tym również cena wynajmu jest niezwykle atrakcyjna. Nie płacisz za metraż, którego nie wykorzystujesz! Na naszej stronie prezentujemy przykładowe opcje wykorzystania boxów o konkretnej powierzchni. Przykładowo, w kontenerze o najmniejszym metrażu pomieści się 12 kartonów, deskorolka, narty i bagażnik samochodowy. Dodatkowy metr kwadratowy pozwala zmieścić również lodówkę czy rower. Kluczem jest dobre rozmieszczenie przechowywanych dóbr.

Jakie jeszcze zalety przemawiają za wyborem naszej oferty? Dla studenta z pewnością ważne są elastyczne warunki najmu i niezobowiązująca umowa. Swoje rzeczy możesz odebrać w każdej chwili, ponieważ są dla Ciebie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gdy tylko powrócisz do miasta i znajdziesz nowe lokum, możesz rzeczy odebrać – nieważnie o której porze dnia i nocy. W dodatku Twój dobytek jest bezpieczny – monitorujemy teren, by chronić zawartość kontenerów przed aktami kradzieży czy wandalizmu.

Co więcej, magazyny na wynajem znajdą zastosowanie nie tylko w czasie wakacji. W trakcie studiów często stawia się na podróże, chociażby w ramach wymiany studenckiej. A może po prostu potrzebujesz dodatkowego miejsca, ponieważ metraż pokoju nie pozwala na przechowanie wszystkich rzeczy? Możesz zaoszczędzić, wynajmując mały pokój i tanią przestrzeń magazynową zamiast dużego mieszkania.

Jak zorganizować przeprowadzkę na studiach?

Studenci często decydują się na transport we własnym zakresie. To zrozumiałe, tym bardziej, że kartony czy sprzęty można przewozić partiami. Jednakże, w czasie transportu należy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych. Profesjonalna firma stosuje w tym względzie odpowiednie akcesoria zabezpieczające. Decydując się na samodzielny transport również należy o nich pamiętać. Wśród akcesoriów znajdują się pasy do przenoszenia czy wózki transportujące – przydatne w razie transportu mebli lub ciężkich sprzętów.

Z kolei zabezpieczenie przewożonych dóbr jest dużo bardziej uproszczone. W tym celu warto wyposażyć się w wytrzymałe kartony (mogą być to kartony używane!) oraz wypełnienia chroniące przed ubytkami. Zastosować można nawet stare gazety, papiery czy zeszyty – a tych studenci mają przecież pod dostatkiem. W razie konieczności można zaopatrzyć się w pianki i inne gotowe wypełniacze. Natomiast w sytuacji, gdy kartony po zakupie sprzętów są nadal dostępne, to właśnie te opakowania będą najlepszym zabezpieczeniem dla przewożonych dóbr. Są bowiem idealnie przystosowane względem potrzeb.

Podsumowując, przeprowadzka na studiach nie musi być kosztowna ani problematyczna. W dodatku nadmiar rzeczy można przechować w dobrych warunkach, na elastycznych zasadach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, dlaczego nasza oferta jest dla Ciebie!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL