fbpx

Magazyny self storage jako rozwiązanie dla gastronomii

Czy przedsiębiorcy z branży gastronomicznej skorzystają na wynajmie boxów self storage? W końcu przechowanie żywności nie jest możliwe przez dłuższy czas, jeśli nie zostanie zapewniona odpowiednia temperatura. Jednakże, w lokalu gastronomicznym znajduje się cała masa sprzętów i umeblowania, które można z powodzeniem przechować w magazynie Stokado!

Jak przygotować sprzęt gastronomiczny przed magazynowaniem?

Sprzęt dla gastronomii często jest bardzo kosztowny. Ostatnią rzeczą, jakiej chce przedsiębiorca, jest zniszczenie sprzętów i umeblowania. Pracownicy branży gastronomicznej na co dzień dbają o czystość sprzętów, aby nie dopuścić do ich zniszczenia. Na szczęście, z reguły urządzenia te są wykonane z jakościowej stali nierdzewnej, materiału wysoce odpornego na działanie wilgoci i innych czynników zewnętrznych.

Jednakże, już same zasady użytkowania często sprzętu są skomplikowane. Nie można dopuścić do przekroczenia maksymalnej ładowności półek i szafek, musi być zachowana odpowiednia temperatura. Niedopuszczalne jest, aby żywność się psuła lub była nieodpowiednio przechowana. Dzięki zastosowaniu zasad higieny i HACAAP produkty zachowują świeżość i tym samym również sprzęty pozostają czyste.

Choć pracownicy gastronomii z pewnością doskonale wiedzą, jak dbać o sprzęty, z zasadami ich czyszczenia powinni się zapoznać także osoby odpowiedzialne za przechowanie i transport. Do magazynu powinny trafić sprzęty odpowiednio oczyszczone, aby w ich wnętrzu nie powstały trudne do usunięcia zabrudzenia lub grzyby. A więc dowiedz się, jak konserwować i oczyszczać sprzęty gastronomiczne:

  • przede wszystkim przed oczyszczeniem sprzętów należy je odłączyć od prądu. W przypadku zastosowania wody pod ciśnieniem czyszczenie urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej może być skrajnie niebezpieczne;
  • do czyszczenia urządzeń gastronomicznych należy stosować dedykowane środki. Popularne detergenty często zawierają chlorki, których użycie nie jest wskazane w przypadku stali nierdzewnej. Ponadto, środki czyszczące, jak i czystą wodę, należy szybko zmywać i osuszać powierzchnię. W przeciwnym razie na powierzchni stali mogą pojawić się trudne do usunięcia osady. Odradza się także zastosowanie mleczek do czyszczenia, ponieważ drobinki w nich zawarte mogą porysować Do mycia sprzętów nigdy nie stosuj tak zwanych druciaków, szczotek i gąbek o ostro zakończonej powierzchni. Zamiast tego wykorzystaj ściereczkę z mikrofibry, która nie rysuje stali, a w dodatku dobrze chłonie wilgoć;
  • choć nazwa wskazuje, iż stal nierdzewna jest w pełni odporna na wilgoć, w rzeczywistości zaniedbane sprzęty mogą pokryć się rdzą. W takim wypadku również nie należy stosować druciaków. Wystarczające będzie zastosowanie odpowiedniego preparatu. Przede wszystkim jednak warto zapobiegać powstawaniu rdzy, nie używając środków z chlorkami i szybko osuszając powierzchnię. Aby nie dopuścić do powstawania osadów należy stal odpowiednio polerować;
  • elementy wyposażenia, które bezpośrednio stykają się z żywnością należy oczyszczać zgodnie z instrukcją, aby nie dopuścić do zatruć toksycznymi substancjami. Odpowiednie czyszczenie ma znaczenie także gdy chodzi o przechowywanie sztućców i naczyń. Przede wszystkim muszą być one doskonale wyczyszczone z wszelkich resztek jedzenia. Dobrym pomysłem może być namaczanie elementów wyposażenia z wykorzystaniem dedykowanych preparatów.
  • nawet jeśli sprzęty są odpowiednio użytkowane, warto zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. W tym celu konieczne jest wypełnienie dokumentów gwarancyjnych. Każdy sprzedawca urządzeń gastronomicznych zapewnia konsumentom odpowiednią gwarancję!

Jak transportować sprzęty gastronomiczne?

Sprzęty gastronomiczne to określenie dotyczące szerokiej gamy urządzeń, zarówno tych stosowanych w warunkach domowych, jak i tych wykorzystywanych w lokalach. Oprócz tego sprzęty takie są stosowane w obiektach przemysłowych. Zatem metoda transportu musi być odpowiednio dostosowana względem wagi urządzeń i ich wymiarów. Gdy przedsiębiorca chce przetransportować sprzęty o sporych gabarytach najczęściej musi skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Warto wiedzieć, jakie warunki powinny być zapewnione w ramach takie współpracy.

Transport sprzętów gastronomicznych to skomplikowane przedsięwzięcie. W pierwszej kolejności należy każde z urządzeń odłączyć od prądu i upewnić się, że wszystkie elementy zostały prawidłowo zdemontowane. Kolejno konieczne jest opakowanie sprzętów z zastosowaniem odpowiednich wypełnień, mających na celu amortyzację wstrząsów. Tak zabezpieczone urządzenia powinno się dodatkowo zabezpieczyć folią, a na koniec opakować je w kartony. Ewentualnie, jeśli dostępne są oryginalne opakowania, warto ich użyć.

Załadunek powinien odbywać się z zastosowaniem względów bezpieczeństwa. W tym celu należy zastosować odpowiednie maszyny, na przykład podesty ruchome i wózki widłowe. Aby sprzęt umieścić na podeście, należy wcześniej zastosować lewarek z blokowanymi kołami, celem zapewnienia bezpieczeństwa. Kolejno, z wykorzystaniem podestu lub wózka widłowego urządzenie jest transportowane na pokład pojazdu. Przez cały ten czas, powinno się stosować certyfikowane pasy zabezpieczające.

Jeśli przewożone są sprzęty dużej wagi, konieczne jest wykorzystanie odpowiednich pojazdów ciężarowych, ponieważ w takim wypadku w grę wchodzi transport ładunków nienormatywnych. Na pokładzie pojazdu urządzenia również muszą być unieruchomione z zastosowaniem pasów zabezpieczających. Gdy ładunek jest już dostarczony na miejsce ponownie konieczny jest transport lewarkami i podestami.

Przechowanie sprzętów gastronomicznych w boxach self storage

Kiedy magazynowanie w boxach self storage może okazać się dobrym wyjściem dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej? Przede wszystkim w sytuacji przenosin siedziby czy rozbudowy sieci lokali. Takie rozwiązanie może okazać się idealne także w sytuacji remontu lub wymiany sprzętów na nowe. Warto pamiętać, że wysokiej klasy sprzęty ze stali nierdzewnej nie powinny być narażone na działanie substancji i zabrudzenia związane z pracami remontowymi. Dlatego w czasie remontu należy je odpowiednio zabezpieczyć. Zwykle celem wykonania remontu konieczne jest jednak usunięcie sprzętów, ponieważ nie tylko uniemożliwiają one przeprowadzenie prac, ale także ich obecność stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników.

Warto pamiętać, że sprzedaż używanego sprzętu jest dużo lepszym wyborem niż jego utylizacja. Za pewnością niejeden przedsiębiorca działający w ramach podobnej branży chętnie skorzysta z możliwości zakupu tańszego sprzętu. Jednocześnie zyskasz na sprzedaży, co pozwoli na inwestycję w sprzęty lepszej jakości. Oczywiście, sprzedaż rzadko jest możliwa od zaraz. Z tego względu, do czasu znalezienia kupca warto skorzystać z atrakcyjnej oferty wynajmu boxu.

Oprócz tego, przechowanie sprzętów jest idealnym wyjściem w sytuacji, gdy następuje przestój w pracy. W takich wypadkach często konieczne jest chwilowe wypowiedzenie umowy najmu lokalu. Na szczęście korzystając z oferty self storage Stokado można przechować urządzenia i umeblowanie, nie ponosząc przy tym nadmiernych kosztów. Jak to możliwe? Stokado pozwala na zawarcie umowy o elastycznych warunkach, na okres dłuższy lub krótszy. To przełom w dziedzinie magazynowania, ponieważ dotychczas konieczny był wynajem dużych przestrzeni. Zamiast tego można skorzystać z funkcjonalnego rozwiązania.

W boxach tego typu możesz z powodzeniem przechować nie tylko urządzenia i meble, ale także dokumenty. Papiery warto wcześniej odpowiednio uporządkować, a zawierające je opakowania dokładnie opisywać. Dzięki temu późniejsze odszukiwanie poszczególnych dokumentów nie sprawi problemów. Dokumentacja może być przechowywana zarówno w tym samym magazynie, jak i w odrębnym, niewielkim boksie.

Dlaczego wybrać właśnie magazyny self storage Stokado?

W ofercie dostępne są niewielkie boxy, jak też magazyny o sporym metrażu. Potrzebujesz skrytki o powierzchni 1 m²? A może interesuje Cię wynajem kontenera o metrażu 30 m²? Obie opcje dostępne są Stokado. Ponadto, dbamy o bezpieczeństwo Twojego dobytku. Na terenie magazynów stosowany jest monitoring, stała ochrona i systemy bezpieczeństwa. Rozwiązania dostosowujemy odpowiednio względem potrzeb. Proponujemy bowiem zarówno magazyny zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Magazyny zewnętrzne są odpowiednim wyborem na przykład w sytuacji, gdy chcesz bezproblemowo przeprowadzić rozładunek i załadunek ciężkich sprzętów. Pojazd transportowy może zaparkować bezpośrednio w miejscu lokalizacji, co ułatwia przeprowadzenie tych zadań zgodnie z zadami bezpieczeństwa. Co jeszcze powinno Cię przekonać do wyboru Stokado? Z pewnością zainteresują Cię warunki magazynowania. Dbamy o czystość i poziom wilgotności, dlatego możesz mieć pewność, że urządzenia i meble nie ulegną zniszczeniu.

Nie masz czasu na planowanie i zakupu? Nie ma problemu. W naszych siedzibach znajdziesz materiały do pakowania i akcesoria, które ułatwią Tobie lub Twoim pracownikom odpowiednią realizację poszczególnych zadań. Nie dasz rady być na miejscu, gdy przyjedzie transport z Twoim ładunkiem? W tym wypadku również możesz liczyć na naszą pomoc. Pracownicy Stokado odbiorą ładunek. Mogą także w Twoim imieniu nadać przesyłkę. Ponadto, proponujemy pomoc w zakresie organizacji transportu.

A może chcesz stale kontrolować stan swoich dóbr? Nasi klienci mają dostęp do wynajmowanych boxów 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Możesz dowozić lub wywozić rzeczy w każdej chwili. To ogromne ułatwienie na przykład w czasie remontu lub przeprowadzki firmy.

Jak wynająć magazyn i gdzie nas znaleźć?

Najprostszym i najszybszym sposobem, by wynająć magazyn, jest wysyłka zapytania do naszej ekipy. W tym celu wystarczy użyć formularza udostępnionego na naszej stronie. Wybierz interesującą Cię lokalizację i metraż magazynu, podaj podstawowe dane. Nasi pracownicy z pewnością skontaktują się z Tobą celem ustalenia szczegółów wynajmu. Boxy self storage Stokado dostępne są we Wrocławiu i okolicach, Kaliszu, Legnicy, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy i Zabrzu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL