Gdzie przechować meble ogrodowe i letnie akcesoria?

Meble ogrodowe to ważny element wyposażenia przestrzeni zewnętrznych, takich jak prywatne ogrody, tarasy czy ogródki restauracyjne. Dzięki nim relaks na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność. Aby utrzymać meble ogrodowe w dobrym stanie i przedłużyć ich żywotność, ważne jest odpowiednie przechowywanie mebli ogrodowych poza sezonem wiosennym i letnim. Zastanawiasz się, gdzie najlepiej przechowywać meble z ogródka restauracyjnego zimą lub jak bezpiecznie przechowywać meble ogrodowe z prywatnego ogrodu czy tarasu? Optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się magazyny na wynajem self storage Stokado.

Jak i gdzie przechować parasol i meble ogrodowe?

Odpowiednie przechowywanie mebli ogrodowych to kluczowy krok, do utrzymania ich atrakcyjnego wyglądu na dłużej. Warunki atmosferyczne, takie jak opady deszczu, promieniowanie UV i zmienne temperatury, mogą negatywnie wpłynąć na materiały, z których meble zostały wyprodukowane. Przechowując je w odpowiedni sposób, można uniknąć zniszczeń, blaknięcia kolorów oraz pęknięć. Solidne parasole ogrodowe to produkty wybierane z myślą o długoletnim użytkowaniu. Aby rzeczywiście na długo zachowały swe walory, należy chronić je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wyroby te są bowiem tworzone z myślą o sezonie letnim, wiosennym, jesiennym. Gdy nadchodzi zima parasole najlepiej schować w bezpiecznym miejscu. Meble ogrodowe przechowywanie, których jest bardzo ważne, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. To pozwoli na dłuższe ich użytkowanie. Meble ogrodowe, zarówno te wykorzystywane w domu, jak też te stosowane w ogródkach restauracyjnych, należy przechować w suchym pomieszczeniu. Może to być problematyczne zwłaszcza w sytuacji, gdy budowa infrastruktury lub budynku mieszkalnego nadal jest w trakcie. Gdzie więc schować elementy ogrodowej architektury i meble, jeśli pomieszczenie gospodarcze nie jest dostępne, a w garażu brakuje miejsca? Dodatkowym problemem może być zbyt wysoki poziom wilgotności powietrza lub grzyb w pomieszczeniu. W takich sytuacjach dobrym wyborem na przechowywanie mebli ogrodowych jest wybór boxów self storage. Odpowiednio ułożone elementy ogrodowego wyposażenia, mogą zajmować niewiele miejsca, dlatego już mały box może być dobrym pomysłem na przechowywanie. W ofercie Stokado dostępna jest przechowywalnia rzeczy o wymiarach jednego lub dwóch metrów kwadratowych. Odpowiednie przechowywanie mebli ogrodowych to nie tylko odpowiednia konserwacja, ale wybór miejsca. Powinno być ono suche, zacienione i musi charakteryzować się optymalnym poziomem wilgotności powietrza. W przypadku mebli drewnianych, zarówno zbyt dużo, jak i zbyt mało wilgoci może spowodować szkody. W przypadku zbyt suchego powietrza drewno może pękać, natomiast nadmiar wilgoci może skończyć się rozwojem pleśni. Odpowiednia musi być także temperatura. Meble ogrodowe przechowywane powinny być w pomieszczeniu nie ogrzewanym, Pomieszczenie nie powinno być ogrzewane. Takie warunki przechowywania mebli ogrodowych zapewnia firma Stokado.

Jak zabezpieczyć meble i akcesoria ogrodowe na zimę?

Jeśli wiemy już, dlaczego meble ogrodowe przechowywane muszą być odpowiednio, pozostaje pytanie, jak odpowiednio oczyścić i zabezpieczyć meble i akcesoria ogrodowe? Niezależnie od wybranej metody przechowywania mebli ogrodowych, warto zadbać o to, aby meble były czyste i suche. Dzięki temu będą prezentować się doskonale! O oczyszczaniu i pielęgnacji należy pamiętać zarówno wiosną, jak i jesienią i zimą, przed umieszczeniem wyposażenia w magazynie lub garażu. Sprawdź, jak postępować w przypadku poszczególnych akcesoriów.
  • Szlachetne meble drewniane – drewno należy oczyszczać z zastosowaniem dedykowanych preparatów. Drewniane meble ogrodowe przechowywanie powinny zacząć od oczyszczenia i konserwacji. W przypadku większych zabrudzeń powinno się jego powierzchnię oszlifować. W celu konserwacji stosuje się środki do impregnacji, woski, a nawet oleje – zależnie od tego, z jakiego drewna wykonano meble. Kolejno meble można zabezpieczyć przed kurzem i wilgocią, lecz koniecznie z zastosowaniem przewiewnego materiału. Nie zaleca się pakowania drewnianych mebli w foliowe worki i inne materiały nieprzepuszczające powietrza. Takie postępowanie może przyczynić się do powstania pleśni.
  • Parasol ogrodowy – pomimo że parasole są wykonane z trwałych materiałów, należy zabezpieczać je przed natężonymi opadami. W końcu parasole ogrodowe są projektowane głównie z myślą o ochronie przed słońcem, a nie deszczem, śniegiem bądź gradem. Pozostawione na zimę w ogrodzie mogą pokryć się przebarwieniami, a nawet zniszczyć. Metalowa konstrukcja może dodatkowo zostać zaatakowana rdzą. W takim wypadku, przed opakowaniem parasola, rdzę należy koniecznie wyczyścić. W tym celu można zastosować zarówno gotowe preparaty, jak i sposoby domowe, a więc na przykład ocet czy sodę oczyszczoną. Dopiero dokładnie oczyszczony i osuszony sprzęt można opakować w pokrowiec lub zabezpieczyć inną powłoką.
  • Ogrodowe meble rattanowe – ten rodzaj wyposażenia z reguły może być oczyszczany z pomocą strumienia wody. Wynika to z faktu, że rattan lub wiklina najczęściej pokryte są lakierem o właściwościach wodoodpornych. Jeśli oczyszczanie wodą nie jest konieczne, wystarczy usunąć zabrudzenia na sucho, np. szczotką. Nie powinno się natomiast używać preparatów do mycia drewna i innych chemicznych specyfików. Korzystając z nich, można spowodować przebarwienia na powierzchni mebla.
  • Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych – najczęściej są łatwe w oczyszczaniu, ponieważ są w pełni odporne na wilgoć. Warto jednak stosować preparaty o łagodnym składzie, aby nie spowodować nieestetycznych odbarwień. W czasie magazynowania nie muszą być zachowane szczególne warunki. Jeśli meble są wykonane z cienkiego tworzywa należy je umieszczać w bezpiecznym miejscu. W przeciwnym razie przygniecione innym meblem lub kartonami mogą pękać. Powinno się je także zabezpieczać przed ewentualnymi zarysowaniami.
  • Meble ogrodowe z metalu – są szczególnie narażone na procesy rdzewienia. Nawet elementy wykonane ze stali nierdzewnej mogą stracić swe właściwości, jeśli nie są odpowiednio zadbane. Celem wyczyszczenia metalowych mebli ogrodowych należy stosować środki dobrane odpowiednio względem konkretnego tworzywa. W przypadku stali nierdzewnej powinny to być specjalistyczne preparaty. Nie powinno się korzystać z ostrych myjek, ponieważ mogą spowodować trwałe zarysowania.
Meble ogrodowe są nieodzownym elementem letniego wypoczynku i spotkań z przyjaciółmi i rodziną na świeżym powietrzu. Dzięki nim możemy spożywać rodzinne posiłki na tarasie lub w ogrodzie. Jednak aby służyły nam przez wiele sezonów, ważne jest właściwe przechowywanie mebli ogrodowych poza sezonem. Przechowywanie mebli ogrodowych to kluczowy element dbania o ich trwałość i estetykę. Wybór odpowiedniego miejsca oraz staranne przygotowanie mebli przed przechowaniem sprawią, że będą służyły nam przez wiele lat. Odpowiednie przechowanie mebli pozwoli na zaoszczędzenie na ewentualnych naprawach lub wymianach. Wszystkie meble ogrodowe przechowywanie, których jest bardzo ważne, można składować w magazynach self storage Stokado, które zlokalizowane są w wielu polskich miastach – na przykład we Wrocławiu, w Szczecinie czy Poznaniu. W ofercie Stokado znajdziesz zarówno małe boxy na wynajem, jak i spore magazyny. Sprawdź!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL