fbpx

Gdzie przechować meble ogrodowe i letnie akcesoria?

Chcesz zabezpieczyć wyposażenie ogródka restauracyjnego zimą? A może musisz umieścić w bezpiecznym miejscu prywatne meble ogrodowe? Optymalnym rozwiązaniem mogą okazać się magazyny na wynajem self storage Stokado.

Jak i gdzie przechować parasol i meble ogrodowe?

Solidne parasole ogrodowe to produkty wybierane z myślą o długoletnim użytkowaniu. Aby rzeczywiście na długo zachowały swe walory należy chronić je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wyroby te są bowiem tworzone z myślą o sezonie letnim, wiosennym, jesiennym. Gdy nadchodzi zima parasole najlepiej schować w bezpiecznym miejscu.

Również meble ogrodowe, zarówno te wykorzystywane w domu, jak też te stosowane w ogródkach restauracyjnych, należy przechować w suchym pomieszczeniu. Może to być problematyczne zwłaszcza w sytuacji, gdy budowa infrastruktury lub budynku mieszkalnego nadal jest w trakcie. Gdzie więc schować elementy ogrodowej architektury i meble, jeśli pomieszczenie gospodarcze nie jest dostępne, a w garażu brakuje miejsca? Dodatkowym problemem może być zbyt wysoki poziom wilgotności powietrza lub grzyb w pomieszczeniu. W takim wypadku najlepiej jest przechować letnie wyposażenie w boxach self storage. Przemyślnie ułożone elementy zajmują niewiele miejsca, dlatego często możliwe jest wynajęcie w tym celu niewielkiego boxu o wymiarach metrażu jednego lub dwóch metrów kwadratowych. Co ważne, korzystając z magazynów Stokado.

Miejsce, w którym wyposażenie będzie przechowywane, powinno być suche, zacienione i musi charakteryzować się optymalnym poziomem wilgotności powietrza. W przypadku mebli drewnianych, zarówno zbyt dużo, jak i zbyt mało wilgoci może spowodować szkody. W przypadku zbyt suchego powietrza drewno może pękać, natomiast nadmiar wilgoci może skończyć się rozwojem pleśni. Odpowiednia musi być także temperatura. Pomieszczenie nie powinno być ogrzewane. Na odpowiednie warunki możesz liczyć właśnie w Stokado. Pozostaje jednak pytanie, jak odpowiednio oczyścić i zabezpieczyć meble i akcesoria ogrodowe w celu ich przechowania?

Jak zabezpieczyć meble i akcesoria ogrodowe na zimę?

Jeśli chcesz, by letnie wyposażenie służyło Ci przez długi czas, koniecznie pamiętaj o odpowiednim ich oczyszczaniu i konserwacji. Dzięki temu będą prezentować się doskonale! O oczyszczaniu i pielęgnacji należy pamiętać zarówno wiosną, jak i jesienią i zimą, przed umieszczeniem wyposażenia w magazynie lub garażu. Sprawdź, jak postępować w przypadku poszczególnych akcesoriów.

  • szlachetne meble drewniane – drewno należy oczyszczać z zastosowaniem dedykowanych preparatów. W przypadku większych zabrudzeń powinno się jego powierzchnię oszlifować. Kolejno należy przeprowadzić konserwację. W tym celu stosuje się środki do impregnacji, woski, a nawet oleje – zależnie od tego, z jakiego drewna wykonano meble. Kolejno meble można zabezpieczyć przed kurzem i wilgocią, lecz koniecznie z zastosowaniem przewiewnego materiału. Nie zaleca się pakowania drewnianych mebli w foliowe worki i inne materiały nieprzepuszczające powietrza. Takie postępowanie może przyczynić się do powstania pleśni.
  • parasol ogrodowy – pomimo że parasole są wykonane z trwałych materiałów, należy zabezpieczać je przed natężonymi opadami. W końcu parasole ogrodowe są projektowane głównie z myślą o ochronie przed słońcem, a nie deszczem, śniegiem bądź gradem. Pozostawione na zimę w ogrodzie mogą pokryć się przebarwieniami, a nawet zniszczyć. Metalowa konstrukcja może dodatkowo zostać zaatakowana rdzą. W takim wypadku, jeszcze przed opakowaniem parasola, rdzę należy koniecznie wyczyścić. W tym celu można zastosować zarówno gotowe preparaty, jak i sposoby domowe, a więc na przykład ocet czy sodę oczyszczoną. Dopiero dokładnie oczyszczony i osuszony sprzęt można opakować w pokrowiec lub zabezpieczyć inną powłoką.
  • ogrodowe meble rattanowe – ten rodzaj wyposażenia z reguły może być oczyszczany z pomocą strumienia wody. Wynika to z faktu, że rattan lub wiklina najczęściej pokryte są lakierem o właściwościach wodoodpornych. Jeśli oczyszczanie wodą nie jest konieczne, wystarczy usunąć zabrudzenia na sucho, np. szczotką. Nie powinno się natomiast używać preparatów do mycia drewna i innych chemicznych specyfików. Korzystając z nich można spowodować przebarwienia na powierzchni mebla.
  • meble ogrodowe z tworzyw sztucznych – najczęściej są łatwe w oczyszczaniu, ponieważ są w pełni odporne na wilgoć. Warto jednak stosować preparaty o łagodnym składzie, aby nie spowodować nieestetycznych odbarwień. W czasie magazynowania nie muszą być zachowane szczególne warunki. Jeśli meble są wykonane z cienkiego tworzywa należy je umieszczać w bezpiecznym miejscu. W przeciwnym razie, przygniecione innym meblem lub kartonami mogą pękać. Powinno się je także zabezpieczać przed ewentualnymi zarysowaniami.
  • meble ogrodowe z metalu – są szczególnie narażone na procesy rdzewienia. Nawet elementy wykonane ze stali nierdzewnej mogą stracić swe właściwości, jeśli nie są odpowiednio zadbane. Celem wyczyszczenia metalowych mebli ogrodowych należy stosować środki dobrano odpowiednio względem konkretnego tworzywa. W przypadku stali nierdzewnej powinny to być specjalistyczne preparaty. Nie powinno się korzystać z ostrych myjek, ponieważ mogą spowodować trwałe zarysowania.

Wszystkie te elementy wyposażenia możesz przechować w magazynach self storage Stokado, które zlokalizowane są w wielu polskich miastach – na przykład we Wrocławiu, w Szczecinie czy Poznaniu. W ofercie Stokado znajdziesz zarówno małe boxy na wynajem, jak i spore magazyny. Sprawdź!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL