Przechowywanie zabawek – kilka ciekawych pomysłów

Zabawki są wszędzie, blokują przejście i sprawiają, że w pokoju zawsze jest bałagan – znasz to? Zatem z pewnością zastanawiasz się jak przechować zabawki, by uporządkować wnętrze. Czy wszystko to pomieści się w pokoju? Gdzie jeszcze można przechować zabawki?

Sposoby na przechowanie zabawek w domu

Klocki, misie, lalki, książeczki często lądują na podłodze i innych przypadkowych miejscach. Dzieci zwykle nie są skore do porządkowania, zwłaszcza jeśli pojemniki na zabawki nie prezentują się zachęcająco. Nic więc dziwnego, że ten problem dotyka większość rodziców. Na szczęście można temu łatwo zaradzić. Nawet w niewielkim pokoju pomieszczą się zabawki ukryte w funkcjonalnych organizerach. Zebraliśmy tu najciekawsze pomysły na przechowanie zabawek w dziecięcym pokoju lub innych pomieszczeniach:

  • przezroczyste organizery – taka forma organizerów jest bardzo lubiana przez rodziców i dzieci, ponieważ można łatwo sprawdzić, która z zabawek znajduje się organizerze i nie trzeba tracić czasu na żmudne poszukiwania. Przezroczyste organizery dostępne są w różnych wariantach. To stojące lub wiszące organizery materiałowe, ale także pudełka plastikowe oraz przezroczyste szufladki odpowiednie do zastosowania jako wyposażenie regałów. Warto wybierać organizery zamykane lub zasuwane, aby przechowywane zabawki się nie kurzyły i nie brudziły. Stosowane są zamknięcia na zamek, ściągacz i inne. Im prostsze rozwiązanie, tym lepiej dziecko poradzi sobie z samodzielnym otwieraniem i zamykaniem. Przezroczyste organizery najczęściej służą do przechowania zabawek często używanych i są umieszczane w miejscach łatwo dostępnych.
  • organizer pod łóżkiem – tego typu organizery dostępne są często jako gotowy produkt, lecz można je także stworzyć samodzielnie. Wśród tych pierwszych najpopularniejsze są organizery materiałowe przypominające dużą szufladę. Celem samodzielnego stworzenia takiej szuflady można wykorzystać duże pudełko plastikowe i umieścić w nim sporo mniejszych pudełek, w których organizowane będą zabawki. Pod łóżkiem zwykle przechowywane są zabawki rzadko używane lub te, które zajmują zbyt dużo miejsca.
  • pudełka na zabawki – jednym z najpopularniejszych sposobów na organizację zabawek i innych przedmiotów są pudełka. To najprostsza opcja. Pudełka mogą być kartonowe, plastikowe lub materiałowe. Zdecydowanie pudełka kartonowe są najtańszą opcją, lecz rzadko przechowuje się w nich cięższe zabawki. Wynika to z faktu, że kartony nie są wystarczająco trwałe i mogą łatwo się zniszczyć. Tymczasem pudełka plastikowe i materiałowe są łatwiejsze w oczyszczaniu i utrzymaniu. Pudełka plastikowe wystarczy przetrzeć, a prosty sposób zamykania i otwierania przypadnie do gustu dzieciom.
  • regały z szufladkami – nie tylko są funkcjonalne, ale i świetnie się prezentują. W większości sklepów meblarskich znajdziesz specjalne regały dla dzieci, dostosowane do ich potrzeb. Taki regał umożliwia porządkowanie zabawek w mniej lub bardziej standardowych szufladkach. Im bardziej oryginalny projekt, tym bardziej mebel przypadnie do gustu najmłodszym. W zależności od wymiarów szufladek, można w nich umieścić najróżniejsze zabawki. Najczęściej lądują tam książki, przybory, kredki i inne niewielkie przedmioty.
  • zabawne organizery dla dzieci – projektanci przygotowali także organizery stworzone konkretnie z myślą o najmłodszych. Mogą one przybierać różne kształty, np. zwierzątek, roślin, postaci z bajek czy domków. W takim wypadku dziecko dużo chętniej organizuje zabawki. Być może dobrym wyborem okażą się organizery o formie wagoników, ponieważ dzięki zastosowaniu kółek można je z łatwością transportować z miejsca na miejsce.

Pomysł na przechowywanie zabawek – magazyn self storage

Przechowanie zabawek nie jest jedynym problemem. Nadmiaru zabawek najlepiej się pozbyć, na przykład sprzedając je lub oddając biedniejszym. W pokoju dziecięcym niech zostaną tylko te przedmioty, z których dziecko rzeczywiście korzysta.

Oczywiście, potrzeby dziecka zmieniają się z roku na rok, dlatego rotacja zabawek bywa częsta. W dodatku nie zawsze sprzedaż zabawek jest prosta i często zajmuje wiele czasu. Jeszcze inny problem pojawia się w przypadku, gdy zabawki mają wartość sentymentalną lub gdy czekają na swoją kolej, ponieważ zostaną przekazane bliskim w odpowiednim czasie. Nadmierna liczba zabawek może też znacznie utrudnić przeprowadzkę. Na wszystkie te problemy jest jednak rozwiązanie. Zabawki można bowiem przechować w boxie self storage to czasu, gdy znajdziesz na nie miejsce lub zostaną przekazane.

Jak skorzystać z takiej opcji? Wystarczy, że udasz się do jednego z obiektów Stokado zlokalizowanego w Twojej najbliższej okolicy. Następnie wybierz odpowiedni dla siebie box – wybór jest szeroki. W naszej ofercie znajdziesz zarówno niewielkie boxy, jak i spore magazyny. W przypadku zabawek zwykle znajdują zastosowanie te pierwsze. Elastyczne warunki, ochrona na wysokim poziomie, wysoki poziom czystości i dostosowany poziom wilgotności – wszystko to sprawia, że naprawdę warto skorzystać z tej opcji. Sprawdź!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL